Zamknij
REKLAMA

ZDMiKP od 25 marca kasuje sobotnie rozkłady jazdy w dni powszednie

17:49, 24.03.2020 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zdecydował dzisiaj o uchyleniu decyzji o wprowadzeniu sobotnich rozkładów jazdy w dni powszednie w związku z epidemią koronawirusa.

Rząd wprowadził dzisiaj ograniczenia związane z korzystaniem z komunikacji publicznej. W autobusie lub tramwaju tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. "Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób" - tak brzmi rządowa dyrektywa ograniczająca liczbę pasażerów.

ZDMiKP  w oparciu o wprowadzone dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia ograniczenia zdecydował, że "wprowadza już od 25 marca 2020 roku, w dni powszednie na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych, rozkłady jazdy jak w dni powszednie".

ZDMiKP podkreślił w wydanym dzisiaj komunikacie, że decyzję o tym, że od 25 marca zostają przywrócone "w dni powszednie na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych, rozkłady jazdy jak w dni powszednie", podjął, "nie czekając na rządowe rozporządzenia w przedmiotowej sprawie".

ZDMiKP zastrzegł przy tym, że "wprowadzone rozkłady jazdy w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy, obowiązywać będą do odwołania"!

-----------

Nieskromnie zauważamy, że w dniu wprowadzenia zmian - 13 marca, w artykule Autobusy przechodzą na kursowanie według rozkładu wakacyjnego... Czy słusznie? kwestionowaliśmy zasadność wprowadzenia oszczędnościowych rozkładów jazdy w naszym mieście przy użyciu argumentacji o tym, że ograniczenie częstotliwości ma na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa!

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

..

9 0

Ciekawe jest to, że szkoły i przedszkola są zamknięte dla dzieci i nauczycieli, a obsługa i administracja przychodzi do pracy. Wszystkie placówki są już wyszorowane i odkażone, a mimo to pracownicy mają się stawiać codziennie do pracy. Codziennie dojeżdżają do miejsca pracy, niejednokrotnie przepełnionymi środkami komunikacji miejskiej, i codziennie od nowa własną obecnością wnoszą nowe zarazki do gotowych na przyjęcie dzieci szkół i przedszkoli. Mycie rąk środkiem do dezynfekcji jest w tej sytuacji jak gaszenie płonącej biblioteki szklanką wody. 19:38, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anna Anna

4 1

Wkoncu dobra decyzja, powinno być jeszcze o osobach po 55roku życia o przymusowym pozostaniu w domu. Wiele takich osób codziennie naraża się w np bydgoskiej pesa,belma nie są to stanowiska niezbędne czas pomyśleć o tych ludziach. Jest wiele miejsc gdzie pracują tylko ludzie w tym wieku czy na grupach inwalidzkich tzw wysokiego ryzyka. Czas żeby Ci ludzie zostali w domu, wiele młodych owszem jest teraz w domu ale ta grupa ludzi pracuje a są najbardziej narażone. Nie wykonują takiej pracy od której teraz świat się zawali najgorsze powinni przeczekać w domu 22:58, 24.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Pracujący emeryt.Pracujący emeryt.

0 2

Słusznie !!! 23:52, 24.03.2020


W domuW domu

3 2

powinny zostać wszystkie zidiociałe autorki takich wpisów. Najlepiej w domu wariatów. 08:51, 25.03.2020


@@

0 1

Nie każdy był policjantem. 21:04, 25.03.2020


LenaLena

5 2

Komunikacja miejska stała się najbardziej niebezpiecznym środkiem transportu. 11:11, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz