Zamknij
REKLAMA

Ruszyła budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej

15:44, 25.03.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Od kilku dni trwają już roboty przy budowie dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej. Tymczasowa organizacja ruchu dotyczy głównie pieszych. Inwestycja ma być gotowa z końcem sierpnia br.

Wykonawca budowę dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej roboty rozpoczął od wschodniej strony ulicy. Przejście dla pieszych wzdłuż ulicy Kruszwickiej przy Zespole Szkół Mechanicznych zostało zamknięte.

Nowe drogi rowerowe na ulicy Kruszwickiej ułatwią przejazd z zachodniej części Bydgoszczy na Stare Miasto.
Połączone zostaną:

  • trasa wzdłuż Kanału Bydgoskiego
  • drogi rowerowe wzdłuż Grunwaldzkiej
  • droga rowerowa w kierunku dworca kolejowego
  • powstanie bezpieczny dojazd na Wyspę Młyńską

W ramach rozpoczynającej się inwestycji powstanie infrastruktura dla ruchu rowerowego obejmująca ulicę Kruszwicką oraz rondo Poznańskie wraz z wlotami ul. Poznańskiej, Grudziądzkiej, Stromej i Szubińskiej. Przy ul. Kruszwickiej drogi rowerowe powstaną po obu stronach jezdni. Wydzielona droga rowerowa będzie funkcjonować na całej długości po stronie zachodniej (przy centrum handlowym). Niezbędna będzie do tego korekta jezdni, która w części zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu.

Po stronie wschodniej (od strony szkoły) część trasy wytyczona zostanie w formie drogi rowerowej i pieszo-jezdni. Rowerzyści będą mogli korzystać też z tunelu łączącego plac Poznański z ulicą Dolina oraz z jezdni parkingowej (zakończenie ul. Kordeckiego). Drogi rowerowe powstaną też wokół placu Poznańskiego. Wykonane zostaną też nowe zatoki autobusowe na wylocie z ronda w ulice Szubińską i Stromą.

Roboty będą realizowane przy zachowaniu ciągłości ruchu, bez wykonywania objazdów. Planowany termin zakończenia robót to sierpień bieżącego roku. Koszt inwestycji  to blisko 9 mln zł.

Zmiany dla pieszych

W pierwszym etapie prac nastąpiło całkowite zamknięcie chodnika po stronie wschodniej ulicy Kruszwickiej (Zespołu Szkół Mechanicznych) na odcinku od tunelu przy ul. Dolina do ronda Grunwaldzkiego. Ruch pieszych został  przekierowany na stronę zachodnią Kruszwickiej (wzdłuż centrum handlowego). Przejście tunelem będzie czynne przez cały okres trwania robót.
Dojście do szkół zlokalizowanych wzdłuż ul. Kruszwickiej, możliwe jest od strony ulic Marszałka Focha i Świętej Trójcy. Ruch pieszy możliwy jest również ciągami zlokalizowanymi na terenie szkoły, na ul. Kruszwickiej po stronie zachodniej i wokół placu Poznańskiego, gdzie odbywa się wyznaczonymi ciągami komunikacyjnymi.

Zmiany dla pasażerów

W związku z robotami zamknięty został  przystanek na ul. Kruszwickiej znajdujący się przed wjazdem na plac Poznański. W zamian utworzono dwa nowe na wylotach placu Poznańskiego tj. na ul. Szubińskiej i ul. Stromej. Pozostałe przystanki w obszarze ronda Grunwaldzkiego i placu Poznańskiego funkcjonują bez zmian.

Zmiany dla kierowców

W pierwszym etapie prac nastąpiło wyłączenie z ruchu wszystkich lewoskrętów na wlotach jezdni na plac Poznański i pasów jezdni przylegających bezpośrednio do wyspy środkowej placu Poznańskiego.  Skręt w lewo możliwy jest z pasów do jazdy na wprost i lewo. Ruch będzie odbywać się przy czynnej sygnalizacji.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

rowerzystarowerzysta

0 0

Może w końcu dokończycie ścieżkę na Grunwaldzkiej w lesie. 13:49, 29.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz