Zamknij
REKLAMA

Niż Mareike załamał pogodę, a wczoraj wiosna rozkwitła w Bydgoszczy

15:55, 29.03.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Miniona sobota przyniosła niemal letnią  pogodę. Przyroda budzi się do życia, a ludzie z coraz większym niepokojem patrzą w przyszłość.

Wraz ze zmianą czasu na letni załamała się pogoda. Wczoraj był piękny, ciepły i słoneczny dzień... i Bydgoszcz rozkwitła kwieciem. Mieszkańcy  okazali się nadzwyczaj zdyscyplinowani i w sobotę zostali w domu. Miasto było puste. Tymczasem przyroda nie czeka aż koronawirus ustąpi i rozkwitła wczoraj niosącymi nadzieję cudnymi kolorami.

W plener, przy pięknej wiosennej pogodzie, ale w zgodzie z rygorami stanu epidemicznego, w całkowitym odosobnieniu, wyruszył operator latającej platformy firmy FlyFoto.PRO i uchwycił grzywacza, średniej wielkości ptaka wędrownego z rodziny gołębiowatych, jak dumnie stroszy pióra, zaintrygowany spoziera na świat wokół i szuka miejsca, gdzie mógłby uwić gniazdo. Grzywacze zamieszkują śródpolne zadrzewienia, obrzeża lasów, ale można go też przydybać w miejskich parkach.

Dzisiaj nie ma pokusy wyjścia z domu. Chciałoby się powiedzieć, na szczęście pogoda dostroiła się do czasu koronawirusa i też doradza nam: zostańmy w domu!

Zimno będzie też przez najbliższe dni. Synoptycy przewidując, że do 1 kwietnia noce będą mroźne. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prognozuje spadek temperatury w nocy do -4°C, lokalnie do -5°C, a przy gruncie nawet do -6°C. Temperatura maksymalna w dzień od 3°C do 5°C..

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz