Zamknij
REKLAMA

Port Lotniczy Bydgoszcz czeka na powrót samolotów...

09:43, 08.04.2020 | i
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Od 15 marca wstrzymano ruch lotniczy w Polsce.  Ruch na bydgoskim lotnisku niemal zamarł. Port obsługuje jedynie  samoloty wojskowe i rejsy specjalne.

Do 15 marca Port Lotniczy Bydgoszcz notował wzrosty w obsłudze liczby pasażerów.  Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów o wprowadzeniu ograniczeń w ruchu lotniczym od połowy marca rejsy pasażerskie nie są realizowane. Port, jako lotnisko użytku publicznego, cały czas zapewnia jednak obsługę operacji wykonywanych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, statki powietrzne o statusie państwowym, w tym wojskowe, czy też samoloty remontowane przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy.

Bydgoskie lotnisko jest w stałym kontakcie z przewoźnikami i touroperatorami. - Otrzymujemy wiele pytań dotyczących planowanego terminu przywrócenia połączeń i widzimy, że nasi Pasażerowie, jak i my, czekają na ten dzień – mówi Daniel Mackiewicz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Przewoźnicy na bieżąco reagują na zmieniającą się sytuację i na chwilę obecną PLL LOT wstrzymał rejsy do 19 kwietnia, Ryanair do końca kwietnia, zaś Lufthansa do 3 maja. Informacje dotyczące lotów udostępniamy i aktualizujemy na naszej stronie www.bzg.aero i profilu Facebook, w przypadku indywidualnych pytań zapraszamy również do kontaktu z nami online - dodaj Mackiewicz.

Port lotniczy podsumował wyniki ruchu na lotnisku za marzec. Zrealizowane zostały 524 operacje lotnicze, z których skorzystało 11 530 podróżnych, czyli o 61% mniej niż w marcu 2019.

Od początku roku do 14 marca lotnisko odprawiło 72085 pasażerów, czyli o 7,8% więcej rok do roku. Pandemia zatrzymała trwający od ponad 2 lat wzrostowy trend na bydgoskim lotnisku.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

<><>

9 2

Zatem czy proporcjonalnie do % zmian w ruchu zmniejszono również pensję prezesa tego lotniska? 11:13, 08.04.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

to pytanieto pytanie

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


VIPVIP

1 3

Jak rząd Mateusza Morawieckiego zabezpieczył nas na epidemię? Nijak. Szyjemy maseczki, drukujemy przyłbice, zrzucamy się na resztę. Doskonale zabezpieczył siebie. 5 marca wydał specjalne rozporządzenie o leczeniu VIP-ów i ich rodzin, bez skierowania i poza kolejką. 16:05, 08.04.2020


segregacja.....segregacja.....

3 0

POlitykierska ? - to nie jest nic niewłasciwego gdy się,,obnaza,, gierki pana marszałeczka,jakie prowadzi ,,ręcamy,, nieudacznika,płacac mu nieadekwatnie wysokie ( nawet bardzo wysokie ) wynagrodzenie za wcale nie wysokie loty naszego Regionalnego lotniska, majacego tę głównie przypadłość iż nie jest zlokalizowane w,,jego ukochanym miasteczku,, , które zbytnio lansuje kosztem pozostałych miast województwa.To też skasujecie ????? 18:36, 08.04.2020


skawskaw

3 3

Ruch zamarł. Ciekawe czy pensje im zamarły jak w małych firmach, głównie branży gastronomicznej, hotelarskiej? Ludzie tam idą na bruk lub dostają grosze na przeżycie. A urzędnicy państwowi w ogóle nie odczuwają kryzysu, mają El Dorado! I po co ta paplanina o solidarności społecznej! Nie ma to jak być urzędnikiem. 08:00, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz