Zamknij
REKLAMA

ZDMiKP podjął działania w ochronie żab. Łęgnowska i Grunwaldzka - to "czarne punkty"

09:03, 09.04.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy podjął działania mające na celu ochronę żab i innych płazów w związku z ich pozimowym wybudzeniem i migracją. "Robimy wszystko, by pomóc im dotrzeć do najbliższych zbiorników wodnych" - deklaruje ZDMiKP.

Bydgoski ZDMiKP przestrzega, że "wybudzone z hibernacji płazy są bardzo powolne i z trudem pokonują przeszkody terenowe, a przekroczenie ruchliwej drogi może być dla nich wręcz niemożliwe. Ochrona płazów staje więc bardzo ważna, szczególnie w okresie wiosennym". Bydgoscy drogowcy nie są obojętni wobec tej dramatycznej sytuacji. "Już osiem lat temu wzdłuż ul. Łęgnowskiej zbudowane zostały ogrodzenia uniemożliwiające wejście płazów na jezdnię. Wkopane zostały też wiadra, do których wpadają i mogą zostać później przeniesione w bezpieczne miejsca" - informują o zastosowanych środkach bezpieczeństwa.

ZDMiKP informuje, że działania chroniące żaby prowadzone będą również przy ul. Grunwaldzkiej. "Na wysokości schroniska dla zwierząt w rejonie zbiornika wodnego, wykonano wygrodzenie mające uniemożliwić wejście płazów na jezdnię, Kolejne takie wygrodzenia powstaną niebawem przy strudze Flis. Zamontowane zostaną też siatki ochronne na studzienkach kanalizacyjnych oraz zabezpieczone wpusty deszczowe" - ZDMiKP powiadamia o miejscach, które dla żab są najbardziej niebezpieczne.

Bydgoscy drogowcy ubolewają, że niestety nadal bardzo dużo płazów ginie wiosną na drogach w czasie wędrówki do zbiorników wodnych. Jak możemy pomóc żabom i innym płazom? "Noga z gazu. Jeżeli to możliwe, przepuszczajmy płazy" - apeluje ZDMiKP.

/Źródło: www.zdmikp.bydgoszcz.pl/

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

KrzychoKrzycho

6 1

W Holandii oprócz wygrodzeń poprowadzone są przepusty w poprzek dróg, tak że żaby nie muszą być przenoszone we wiadrach. 12:16, 09.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RychoRycho

2 5

Nie będą Holendrzy rzond Matołusza M. pouczać co mają robić. 14:10, 09.04.2020


<><>

2 0

Ile milionów złotych zostanie na tym przewalone? 17:34, 09.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GSXRGSXR

0 0

Wystarczająco żeby ciebie *%#)!& bolała że ktoś robi coś dla ochrony przyrody 23:15, 09.04.2020