Zamknij
REKLAMA

Policjanci udaremnili sprzedaż 460 paczek nieopodatkowanych papierosów

13:57, 08.05.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Policjanci z Błonia zwalczający przestępczość gospodarczą udaremnili wprowadzenie do obrotu 460 paczek nieopodatkowanych papierosów.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy dowiedzieli się, że na jednym z bydgoskich targowisk sprzedawane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci szybko namierzyli ryzykanta.

Wczoraj (7 maja) około godziny 10:00 na bydgoskim Błoniu wyszli mu naprzeciw. Mężczyzna chował torbę z nielopodatkowanym towarem do samochodu. 46-latek został wylegitymowany. W torbie znajdowało się 200 paczek zagranicznych papierosów.

W miejscu zamieszkania mężczyzny znaleźli kolejne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczyli 460 paczek nieopodatkowanych papierosów. 46-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu, gdzie został przesłuchany.

Dalej prowadzeniem sprawy karnej zajmą się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Policjanci wstępnie oszacowali, że Skarb Państwa mógłby ponieść straty w wysokości blisko 10 tysięcy złotych, gdyby papierosy trafiły do sprzedaży.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ciekawe?Ciekawe?

3 2

Ilu pobierających 500 plus, będzie niezadowolonych z tego powodu? 14:55, 08.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%