Zamknij
REKLAMA

Mobilny punkt poboru wymazów drive thru na koronawirusa przed szpitalem zakaźnym

14:14, 08.05.2020 | i
Skomentuj Fot. KPUW
REKLAMA

Przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy rozpoczął działalność pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim mobilny punkt badań na koronawirusa (drive thru).

Dzisiaj o godzinie 10 przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym im. Tadeusza Borowicza w Bydgoszczy ruszył pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim mobilny punkt poboru wymazów drive thru. Korzystać z niego będą powiadomieni wcześniej przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną mieszkańcy regionu, którzy przebywają w kwarantannie.

To rozwiązanie pomoże w szybkiej diagnostyce i ułatwi pracę służbom sanitarnym, przy oczywiście jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Próbki do badań na obecność koronawirusa będą pobierane przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej od umówionych przez pracowników Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej osób przez dwie godziny dziennie. Pobranie trwa kilkanaście minut.

Procedura pobrania odbywa się w reżimie sanitarnym z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa, aby uchronić przed zakażeniem osoby badane i obsługę punktu. Pobrane wymazy są następnie przekazywane do laboratoriów, które przeprowadzają badania diagnostyczne.

Testy pomogą w szybszej diagnostyce, jednak należy pamiętać, że wynik negatywny nie zwalnia z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny do końca terminu.

Testy dla osób pozostających w kwarantannie wykonywane są bezpłatnie.

Fot. KPUW

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%