Zamknij
REKLAMA

Urząd wojewódzki luzuje obostrzenia w obsłudze kilentów

19:36, 08.05.2020 | i
Skomentuj KPUW. Fot. (jn)
REKLAMA

Od poniedziałku, 11 maja, Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego częściowo wznowi bezpośrednią obsługę klientów. W pierwszej kolejności załatwiane będą sprawy o szczególnym znaczeniu dla obywateli oraz sprawy wcześniej rozpoczęte. Wizyty klientów w urzędzie nadal będą odbywały się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Luzowanie obostrzeń w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim dotyczyć będzie przede wszystkim odbioru dokumentów paszportowych. Będzie także istniała możliwość odbioru karty pobytu dla cudzoziemca oraz uzupełnienia braków formalnych do wniosków o wydanie zezwolenia na pobyt, wyłącznie po wcześniejszej rejestracji internetowej.

Wizyty klientów w sprawach poświadczenia posiadania lub utraty obywatelstwa polskiego, nadania lub zrzeczenia się obywatelstwa polskiego oraz w sprawie złożenia wniosku o przyznanie świadczenia pieniężnego dla posiadaczy Karty Polaka będą umawiane wyłącznie po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Obsługa klientów na nowych zasadach będzie odbywała się zarówno w budynkach urzędu w Bydgoszczy, oddziałach zamiejscowych w Toruniu i we Włocławku, jak i punktach paszportowych w Inowrocławiu i Grudziądzu.

Aby uniknąć nadmiernego gromadzenia się klientów KPUW zaleca przybycie 10 minut przed wyznaczoną godziną.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

<><>

9 1

Urzędasy robią wielką łaskę? 00:10, 09.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

9 1

Ani ten ani wiele innych "urzędów", "dzięki rzekomej pandemii tylko pokazały, że nie są w ogóle potrzebne. Wiele z bezproduktywnych instytucji jest tylko niepotrzebnym, pełnym darmozjadów kosztem podatników. 10:36, 09.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TK TK

1 5

Pisząc to raczej nie masz pojęcia co robią pracownicy. Bez tych ludzi. urzędy np. Gmin nie miałyby pieniędzy na funkcjonowanie itp. 13:15, 09.05.2020


Leonard BorowskiLeonard Borowski

5 1

@TK. Anonimowa wypowiedź jest kompletnie niewiarygodna. Do mnie proszę się zwracać per pan... 15:55, 09.05.2020


TKTK

0 0

HA HA HA, dobre per pan - dawno się tak nie uśmiałem 22:07, 11.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%