Zamknij
REKLAMA

2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie

10:12, 09.05.2020 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Liczba osób w województwie kujawsko-pomorskim,  u których stwierdzono koronawirusa, zwiększyła się do 572. Przyrost od wczoraj  wynosi 2.

W nocy z 8 na 9 maja służby sanitarno-epidemiologiczne na Kujawach i Pomorzu stwierdziły wystąpienie koronawirusa u 2 osób. Wśród nich jest 1 osoba z Torunia i 1 z powiatu tucholskiego. Od wczoraj liczba zakażeń od początku epidemii wzrosła do 572. Wczoraj też  1 osoba z Włocławka zaraportowana w wykazie z 8 maja, została błędnie zakwalifikowana jako osoba zakażona koronawirusem, dlatego łączna liczba zakażeń wzrosła dzisiaj tylko o jeden przypadek.

Koronawirus omijał dotąd powiat tucholski, ale dzisiaj w nocy i w tym powiecie stwierdzono jego wystąpienie.

Natomiast w całym kraju stwierdzono dzisiaj rano 144 nowe przypadki zakażenia. Ponad połowa nowych zakażonych pochodzi ze Śląska. Niewygaszone są jeszcze ogniska epidemii, które powstały w śląskich kopalniach. Zmarła 1 osoba w Poznaniu. To 83-letnia kobieta, u której lekarze stwierdzili również choroby współistniejące. Z porannego ogólnopolskiego raportu wynika, że  koronawirusa stwierdzono dotąd u 15510 osób. 777 osób zakażonych zmarło.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%