Zamknij
REKLAMA

Wstrzymanie koszenia miejskich trawników potrwa do czerwca

11:22, 18.05.2020 | i
Skomentuj
Łąka kwietna dla pszczół i motyli przed Pałacem Młodzieży. Zdjęcie z: bydgoszcz.pl
REKLAMA

Wstrzymanie koszenia miejskich trawników przedłużone.  Pierwsze koszenie miejskich traw odbędzie się na początku czerwca.

W związku z zagrożeniem suszą służby miejskie od kilku miesięcy wstrzymują się z koszeniem terenów zieleni. Prace najpierw zostały wstrzymane do 15 maja. Dzisiaj Biuro Prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy poinformowało o wydłużeniu terminu pierwszego przycinania trawników do początków czerwca.

Zmiana zasad pielęgnacji terenów zielonych podyktowana jest panującą suszą oraz zapewnieniem zdrowotności i estetyki tych terenów w okresie wiosenno-letnim. Uzależnianie koszenia od warunków pogodowych i wzrostu trawy pozwoli także na uzyskanie oszczędności w miejskiej kasie.

Rzadsze koszenie poprawia warunki w miejskich wyspach ciepła, czyli na terenach gęsto zabudowanych, gdzie temperatura powietrza jest o kilka stopni wyższa niż temperatura otoczenia. Wyższe trawniki znakomicie zatrzymują wodę. W czasie ulewnych deszczy działają jak gąbka. Rzadsze przycinanie trawników sprawia, także wzrost różnorodności biologicznej – pojawiają się inne gatunki roślin i zwierząt, w tym owadów, które mają lepsze warunki do bytowania.

Trawniki, które zamieniły się w łąki kwietne są dłużej zielone, a wśród zieleni znajdziemy różnobarwne rośliny kwitnące, które dają pożytek owadom zapylającym m.in. zagrożonym pszczołom. Te zielone oazy stanowią również schronienie dla wielu małych stworzeń np. jeży, ryjówek, ptaków. Ponadto łąka kwietna w mieście zmniejsza hałas i pochłania zanieczyszczenia z transportu.

Urząd miasta informuje też, ze w niektórych miejscach np. na terenach objętych ryczałtową pielęgnacją, z której wynika obowiązek utrzymania odpowiedniego standardu obiektu jak Wyspa Młyńska, park Kazimierza Wielkiego, czy park Jana Kochanowskiego prace ogrodnicze są prowadzone.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MikolMikol

4 2

Park wolnosci powoli wyglada jak przed rewitalizacja dodatkowo wandale podpalaja i niszcza infrastrukture parku..przydalby sie monitoring... 13:28, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

2 0

To rzekome wstrzymanie do 1 czerwca koszenia miejskich trawników, to bezczelne kłamstwo. W ub. tygodniu dwóch idiotów cięło na Kapuściskach trawniki jak leci. Razem z małymi, kwitnącymi krzakami. Przysłali ich kretyni z ADM-u. Chronionego przez bandę pasożytów i nierobów bufona Bruskiego. 19:47, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz