Zamknij
REKLAMA

Lewica przestrzega przed pogromem seniorów w uzdrowiskach

13:26, 20.05.2020 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Poseł Krzysztof Gawkowski przestrzega przed drugą falą koronawirusa, a ekspert Lewicy ds. zdrowia Remigiusz Zagórski przed możliwym pogromem seniorów w uzdrowiskach po ich otwarciu.

Poseł Krzysztof Gawkowski (Lewica) złożył dzisiaj do wojewody kujawsko-pomorskiego pismo z pytaniami dotyczącymi przegotowań rządu na nadejście prawdopodobnej drugiej fali koronawirusa.

- Zmniejszanie restrykcji może spowodować trudny czas - trudny dlatego, że mamy więcej zachorowań, że pojawiają się nowe źródła, nowe ośrodki. I tak naprawdę nie wiemy, czy w najbliższych miesiącach nie przyjdzie druga fala koronawirusa - mówił Gawkowski podczas konferencji prasowej na parkingu urzędu wojewódzkiego, dodając, że w złożonym do wojewody piśmie prosi o przedstawienie przygotowań do drugiej fali koronawirusa.

W piśmie do wojewody poseł Gawkowski pyta, czy szpitale są odpowiednio zabezpieczone w respiratory, maseczki i inny sprzęt medyczny, gdyby nastąpił wzrost zachorowań. Pytania dotyczące zaopatrzenia w maseczki i środki dezynfekujące dotyczą również szkół. - Czy po otwarciu w polskich szkołach będzie bezpiecznie? - pytał Gawkowski.

Remigiusz Zagórski, ekspert Lewicy ds. zdrowia, powiedział, że kolejne niebezpieczeństwo zrodzi się po otwarciu polskich uzdrowisk, które są bez pieniędzy. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że uzdrowiska na przyjecie kuracjuszy powinny by gotowe do 15 czerwca. Zagórski stwierdził, że sytuacja w uzdrowiskach jest obecnie fatalna i należy ustalić, czy personel uzdrowisk poddany zostanie testom na obecność koronawirusa. - Stoimy przed wyzwaniem. Kuracjusze będą stali przed ogromnym niebezpieczeństwem. Szykuje się nam pogrom wśród seniorów, jeżeli środki nie zostaną zabezpieczone, żeby ci seniorzy kuracjusze byli zdrowi - mówił Zagórski.

Politycy Lewicy liczą na odpowiedź wojewody w ciągu tygodnia.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

jaja

6 6

a co ta lewacka szuja wp....się do naszego wojewody!!!! 16:53, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wPiS idioty:wPiS idioty:

4 6

ja16:53, 20.05.2020
a co ta lewacka szuja wp....się do naszego wojewody!!!! 17:01, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

7 4

Panie Gawkowski, jest pan idiotą szerząc bezzasadną panikę. Ta cała "pandemia", to jest ordynarne oszustwo. Jedyna epidemia, jaką można zauważyć, to "epidemia" korupcji, głupoty i bezczelnego żerowania na nas przez wielu polityków, urzędników i wielu innych "decydentów"... Noszenie masek przez ludzi zdrowych, jest dla nich bardzo niebezpieczne, bo powoduje m.in. groźną chorobę, jaką jest grzybica płuc. Chcecie wiele ofiar mieć na swoich sumieniach? Jeśli w ogóle takowe posiadacie... Odpowiedzcie towarzysze na proste pytania...Czym jest dla naszego zdrowia technologia 5G ? Komu i po co ona jest potrzebna ? 18:07, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydziakBydziak

8 0

Lewica *%#)!& się od seniorów .Aktywny senior nie siedzi w domu .Pandemia też nas nie powstrzymała tylko w trochę ograniczyła i staliśmy się tylko bardziej czujni .Sanatorium doda nam.Owszem Jest duża grupa seniorów ok.70% nieaktywnych zamkniętych w domach przed TV .Oni nie jeżdżą do sanatoriów .Wychodzą tylko na zakupy do osiedlaka ,kościoła z psiapsiółką i lekarza. 18:28, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

6 2

Sanatorium jest potrzebne całej Lewicy. Takie, które leczy niedomagania psychiczne. 20:15, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PopisPopis

0 0

*%#)!& głupszy, Lewica i Wiosna. Za szpitale i systemową walkę z epidemią, odpowiada minister zdrowia, a nie wojewoda, bo rząd przyznaje na to środki i wydaje rozporządzenia. Do szkoły, nieuki, a Gawkowski z powrotem do Warszawki! 12:02, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA