Zamknij
REKLAMA

Zmiany w organizacji ruchu na Kolbego. Rusza budowa buspasów

08:26, 21.05.2020 | i
Skomentuj Fot. ZDMiKP
REKLAMA

Rozpoczyna się budowa buspasów na ul. Kolbego. Od dziś można spodziewać się sporych zmian w organizacji ruchu. Z ulicy Kolbego zostanie wyeliminowany ruch samochodów osobowych.

Buspas na ul. Kolbego zacznie się na skrzyżowaniu z ulicą Kormoranów i będzie prowadził do ul. Grunwaldzkiej. Tam połączy się z pasem dla autobusów, który powstał w ramach rozbudowy ul. Grunwaldzkiej. Pas ułatwi wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę konstrukcji nawierzchni, korektę geometrii łuków poziomych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych.

Inwestycję realizuje firma Kobylarnia S.A.

Zmiany w organizacji ruchu
Z ulicy Kolbego zostanie wyeliminowany ruch pojazdów osobowych. Ulica będzie przejezdna wyłącznie dla samochodów powyżej 3,5 t (ciężarowe), autobusów oraz pojazdów dojeżdżających do pobliskich posesji. Kierowcy pojazdów do 3,5 t (osobowych) będą musieli korzystać z objazdów ulicami: Kormoranów i Zimorodkową. Na tych ulicach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu.

Uwaga na zmiany w pierwszeństwie przejazdu: 

  • na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Zimorodkową oraz na skrzyżowaniu ul. Kolbego z ul. Kormoranów zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu (łamane pierwszeństwo),
  • na ul. Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z ul. Zimorodkową na wlocie wschodnim i zachodnim jezdnie zostaną zawężone do jednego pasa ruchu,
  • sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ul. Zimorodkową oraz ul. Kolbego z ul. Kormoranów zostanie wprowadzona w tryb ostrzegawczy.

Od kwietnia na ul. Kolbego trwa również przebudowa infrastruktury kanalizacyjnej, poprawiającej odwodnienie Osowej Góry. Prace przy budowie zbiornika retencyjnego dla kanalizacji deszczowej, realizowane są przez Miejskie Wodociągi na ul. Kolbego od ul. Kormoranów do ul. Koguciej (ok. 100 metrów). Na tym odcinku już wcześniej powstała tymczasowa droga objazdowa (bajpas). Wprowadzone zostało też ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania.

Mapka: ZDMiKP

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

zdziwionyzdziwiony

2 1

nie przelozyli na S 5 ?? 15:16, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz