Zamknij
REKLAMA

Trwa budowa buspasów do Myślęcinka na ul. Gdańskiej

11:55, 22.05.2020 | i
Skomentuj Budowa buspasów do Myślęcinka na ulicy Gdańskiej. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Autobusy linii nr  52, 93 i 94 będą miały komfortowy dojazd do Myślęcinka. Budowa buspasów na ulicy Gdańskiej trwa.

Przy budowie buspasów na ul. Gdańskiej aktualnie prace trwają na pętli w Myślęcinku i przy rondzie na ul. Rekreacyjnej. Na przełomie maja i czerwca wykonawca powinien przystąpić do układania docelowej nawierzchni na całej szerokości jezdni ulic Gdańskiej i Rekreacyjnej.

Na nowym rondzie ułożone zostały już wszystkie krawężniki i przygotowana została podbudowa na wlotach od strony ulicy Gdańskiej oraz wokół wyspy centralnej. Układana jest nawierzchni na ulicy Gdańskiej od ronda do Myślęcinka na pasach ruchu, którymi poruszają się obecnie samochody. Po ułożeniu nawierzchni na rondzie zlikwidowana zostanie tymczasowa droga obok ronda i dobudowany zostanie trzeci wlot od strony Rekreacyjnej.

Po buspasach na ul. Gdańskiej jeździć będą autobusy linii nr 52,93 i 94. Nowe rozwiązania komunikacyjne ułatwią wyjazd z ul. Rekreacyjnej. W  bezpośrednim sąsiedztwie ronda w ramach innego projektu  powstanie w przyszłości parking typu P+R (parkuj i jedź) umożliwiający przesiadkę na tramwaj.

Budowa buspasów na Gdańskiej kosztuje ponad 10 mln zł. Termin zakończenia prac przewidywany na 18 maja br. ulegnie przesunięciu.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

co sadzę ?co sadzę ?

2 0

bydgoska ,,norma,, czyli kolejna inwestycja ( mimo przesuwki ) ZNOWU nie w terminie !!! 14:28, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatelobywatel

0 1

10 milionów złotych wydane po to, aby raz na godzinę przejechał jeden autobus, przy tym robią szerszy wyjazd dla mieszkańców gmin ościennych (zapewne wkrótce umożliwią im wykorzystanie tych dodatkowych pasów ruchu).
Ot optymalne wydatkowanie pieniędzy po bydgosku. 22:00, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz