Zamknij
REKLAMA

Ponad 800 terytorialsów wspierało służby medyczne w czasie szczytu pandemii w Kujawsko-Pomorskiem

13:43, 29.05.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dzisiaj, na terenie 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się konferencja prasowa, której tematem było podsumowanie dotychczasowych działań wojska w związku z epidemią koronawirusa na terenie województwa. Wojewoda  Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że na wojsko można zawsze liczyć.

Wojewoda kujawski-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podziękował wojsku za zaangażowanie w działaniach związanych ze zwalczaniem pandemii. Wskazał, że rezultaty mogą budzić optymizm, gdyż w ostatnich dniach nowe zakażenia koronawirusem są już jednostkowe. Wskazał na szczególną rolę 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Żołnierze brygady dostarczyli ogromne ilości środków dezynfekcyjnych do wszystkich 725 szkół na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki tej operacji szkoły były przygotowane na przyjęcie dzieci - mówił wojewoda.  - Wsparcie wojska to nie tylko logistyka. To także wsparcie na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Przeszło stu żołnierzy przez cały czas pełni służbę i wspiera, pracując w szpitalach, na triażach i w karetkach wymazowych, co wiąże się z pewnym ryzykiem i jest godne podziwu. Na wojsko możemy liczyć - podkreślił wojewoda.

Dowódca 8KPBOT płk Krzysztof Stańczyk podkreślał przede wszystkim służebną rolę swojej jednostki i jej związki wobec społeczności lokalnej. - Zgodnie z rozkazami przełożonych, w ramach operacji "Odporna wiosna", nasza brygada realizuje zadania, do których jest przeznaczona, czyli przede wszystkim do wsparcia lokalnej społeczności. Zadania te realizowaliśmy poprzez m.in. wsparcie szpitali, policji, domów pomocy społecznej, ośrodków pomocy społecznej. Przewożąc towary z Agencji Rezerw Materiałowych przejechaliśmy ponad 12 tys. km w jeden dzień - mówił. - Brygada nadal się rozwija i mam nadzieję, że będziemy mogli nadal służyć lokalnej społeczności na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - dodał. W działaniach wspierających szpitale i służby sanitarno-epidemiologiczne udział brało ponad 800 terytorialsów na 1100 według stanu osobowego.
[Płk Krzysztof Stańczyk. Fot. Jacek Nowacki]
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

O matkoO matko

5 3

To już nawet nie jest śmieszne... 20:47, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czy, oni obronią czy, oni obronią

2 0

Bydgoszcz przed okupacją toruńską???.Popierajmy staranie naszego prezydenta R, Bruskiego
"Rafał Bruski zwrócił się do marszałka województwa i przewodniczącej sejmiku z wnioskiem o utworzenie w nowej perspektywie finansowej ZIT nie z Toruniem, a z gminami zrzeszonym w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz.
– Toruń i Bydgoszcz to są dwa duże miasta i zarówno Toruń jak i Bydgoszcz mają swoje obszary funkcjonalne i wypełniają wszystkie funkcje miejskie dla swoich odrębnych gmin. Prezydent Bydgoszczy rozwijając miasto kieruje ofertę do gmin ościennych, to samo robi prezydent Torunia. Trzeba patrzyć na to najbliższe otoczenie, na gminy, które są w bezpośrednim sąsiedztwie i naprawdę Bydgoszczy z Obrowem czy Czernikowem nic nie łączy. Nie ma co przez kolejnych kilka lat uprawiać fikcji – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą UM w Bydgoszczy."

– Dotychczasowa formuła współpracy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych sprawdziła się i chcemy ją kontynuować – tak władze Torunia odnoszą się do postulatu prezydenta Bydgoszczy o utworzeniu ZIT nie z Toruniem, a w oparciu o samorządy Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska.
18:37, 30.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wyborca powrót Wyborca powrót

0 0

Do normalności, kiedy konkursy na pielegniarke Naczelną Szpitala i pielęgniarki oddziałowe w najlepszym szpitalu w kraju. Czy może szpital być nazwany najlepszym, skoro pielęgniarki się doksztalcaja, a szansy na awans nie. mają przez masę lat. Zrealizowanie tego problemu to poparcie 07:51, 31.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz