Zamknij
REKLAMA

Kujawską jeździmy już trochę inaczej. Lepiej!

17:15, 30.05.2020 | i
Skomentuj Przebudowa ulicy Kujawskiej trwa. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dzisiaj od rana ruch samochodów na przebudowywanej ulicy Kujawskiej, Solskiego i Bernardyńskiej przełożony został na jezdnie z nową nawierzchnią.

Bydgoscy drogowcy meldują, że projektowane roboty przy przebudowie ulicy Kujawskiej są wykonane w prawie 60%. Samochody od dzisiaj przejeżdżają ulicę Kujawską po nowiutkiej nawierzchni. Tuż obok oddanych do użytku tras, trwa montaż torowisk, słupów trakcyjnych i oświetleniowych. Kontynuowane są prace przy chodnikach i drogach rowerowych, a także w wykopie, którym będą jeździć tramwaje. 

Na Zbożowym Rynku i rondzie Kujawskim też zmieniła się organizacja ruchu. Inaczej kursują autobusy, czynne są też nowo usytuowane przystanki. Autobusy zostały wycofane z placu Kościeleckich. Przystanek początkowo-końcowy dla linii nr 51 i 58 przeniesiony został na Zbożowy Rynek (przy szalecie miejskim). Linia nr 99 będzie kończyć i zaczynać trasę na rondzie Jagiellonów. Tymczasowo  z przesiadek na liniach nocnych trzeba będzie korzystać w rejonie ronda Jagiellonów.

Coraz więcej fragmentów realizowanej inwestycji jest bliskich ukończenia. Już uwagę zwraca uporządkowany fragment jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej od mostu do ronda Bernardyńskiego. A jeszcze niedawno był tam wielki wykop, w którym odkrywano ślady najdawniejszej Bydgoszczy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz