Zamknij
REKLAMA

W Kujawsko-Pomorskiem bez zakażeń i bez zgonów z powodu koronawirusa

15:26, 31.05.2020 | i
Skomentuj Obraz z mikroskopu elektronowego cząstek koronawirusa SARS. Autor: Content Providers(s): CDC/Dr. Fred Murphy /z: Wikipedia/
REKLAMA

Sytuacja epidemiczna w województwie kujawsko-pomorskim jest stabilna: brak nowych zakażeń koronawirusem, coraz mniej osób przebywających w kwarantannie i coraz więcej osób, które pokonały chorobę.

W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne nie wykryły w Kujawsko-Pomorskiem ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonych od początku epidemii wynosi 594. Liczba ofiar epidemii utrzymuje się na poziomie 46 zmarłych. Natomiast liczba ozdrowieńców powiększyła się dzisiaj o 4 osoby. Wirusa pokonało dotąd w regionie 478 osób.

Liczba osób przebywających w kwarantannie systematycznie spada. Wczoraj było ich 1381, a dzisiaj 1306.  Natomiast liczba osób objętych nadzorem podlega dziennym wahaniom. Wczoraj było ich 175, a dzisiaj  37.

Dotąd przebadano w województwie na obecność koronawirusa 40805 osób. Od wczoraj pobrano do badania 865 próbek.

Natomiast w całym kraju w ciągu minionej doby wykryto koronawirusa u 219 osób, głównie w województwie śląskim (105).

Od początku epidemii koronawirusa wykryto w Polsce u 23786 osób. Dzisiaj zmarło w kraju 3 chorych. Większość zmarłych miała choroby współistniejące. Od początku epidemii zmarły w Polsce na COVID-19 1064 osoby.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz