Zamknij
REKLAMA

Handel trefnymi papierosami w damskim butiku na Szwederowie ukrócony

13:07, 01.06.2020 | i
Skomentuj Fot. KAS
REKLAMA

5560 paczek nielegalnych papierosów odkryli w jednym z bydgoskich sklepów z odzieżą i galanterią damską funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Mundurowi z  kujawsko-pomorskiej KAS  dowiedzieli się, że w sklepie na bydgoskim Szwederowie znajduje się kontrabanda i kwitnie handel nieopodatkowanymi towarami.

Podczas przeprowadzonej kontroli potwierdziło się, że właścicielka butiku oprócz  damskiej odzieży i torebek oferowała do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe. Pod blatem lady sklepowej i na zapleczu lokalu, funkcjonariusze KAS ujawnili 1060 paczek papierosów różnych marek bez znaków akcyzy oraz 3,5 kg tytoniu bez akcyzy i oznaczeń handlowych. Kolejne 4,5 tys. paczek mundurowi Służby Celno-Skarbowej znaleźli podczas przeszukania samochodu użytkowanego przez właścicielkę sklepu.

Funkcjonariusze KAS na podstawie przejętego nieopodatkowanego towaru obliczyli, że dochody Skarbu Państwa zostały uszczuplone o 130 tys. złotych. Nielegalny towar trafił do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. 

- Przeciwko właścicielce lokalu, mieszkance Bydgoszczy, która swoją działalnością naraziła Skarb Państwa na stratę funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe. Grozi jej wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie - poinformował  Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Fot. KAS

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

brawobrawo

6 2

tylko tak dalej.Tępić rozPOwszechnione zjawisko lewych dochodów.Pracować uczciwie i płacić należne podatki - to droga do dobrobytu. 14:26, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz