Zamknij
REKLAMA

Europejski grant dla Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

17:20, 04.06.2020 | i
Skomentuj Dr hab. inż. Katarzyna Stadnicka
REKLAMA

Projekt z udziałem Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy znalazł się w międzynarodowym gronie beneficjentów programu Horyzont 2020, konkursu Maria Skłodowska-Curie Innovative Training Networks.

Projekt z udziałem Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy to jedyny projekt uczelni z naszego regionu, w ramach którego młodzi, początkujący naukowcy zostaną zatrudnieni i przeszkoleni przez międzynarodowe i interdyscyplinarne zespoły badawcze. Realizacja doktorskiego projektu badawczego w ramach Działań Marie Skłodowskiej-Curie gwarantuje kwalifikacje zawodowe, w pełni uznawane na rynku zatrudnienia, nie tylko w Europie. - To jeden z najbardziej prestiżowych i trudnych do uzyskania grantów europejskich. Na pewno będzie miał wpływ na rozwój współpracy międzynarodowej i zainteresowanie doktoryzowaniem się na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt wybitnych młodych naukowców – wyjaśnia dr hab. inż. Katarzyna Stadnicka.

Celem nagrodzonego projektu [„MonoGutHealth – Training and research for sustainable solutions to support and sustain gut health and reduce losses in monogastric livestock"] realizowanego przez Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP jest opracowanie naturalnych, zrównoważonych rozwiązań do wdrożenia w produkcji zwierząt gospodarskich (drobiu i świń), które mają przyczynić się do poprawy zdrowia układu jelitowego, a co za tym idzie  dobrostanu zwierząt, znacznego ograniczenia stosowania środków medycznych i ograniczenia strat w produkcji.

W ramach projektu doktoranci będą  współpracować ze sobą i  korzystać ze swoich doświadczeń. Otrzymają też profesjonalną pomoc w ułożeniu indywidualnych planów karier oraz skorzystają z kilku międzynarodowych szkoleń przygotowanych specjalnie pod kątem ich zainteresowań badawczych przez wszystkich mentorów naukowych i instytucje partnerskie w projekcie – łącznie z 29 ośrodków badawczych i przemysłowych (min. Agroscope Szwajcaria, University of Liege, University of Bologna, Rennes School of Business, Kaesler Nutrition GmbH, Vencomatic Group).

Dodajmy, że to pierwszy grant MSCA Międzynarodowe Sieci  Szkoleniowe realizowany na UTP w Bydgoszczy. W ocenie eksperckiej otrzymał 97% punktów. Projekt jest realizowany wspólnie z 6 partnerami. Weźmie w nim udział 11 doktorantów z różnych europejskich uczelni. Dofinansowanie wyniesie 2 923 820 EUR.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

Gratulacje !!Gratulacje !!

1 0

Oby więcej takich wiadomości. 19:02, 04.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie glupinie glupi

0 0

wolalbym ze informowali o pomorze swin kurczakow indykow dzikow itp abym sie nie zatrul 14:49, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz