1923 – Powstał bydgoski chór mieszany ?Dzwon?, uczestniczący w czasie swego istnienia w licznych uroczystościach patriotycznych i religijnych.

1944 – Zmarł w Bydgoszczy, niemiecki lekarz Hermann Dietz – filantrop, urodzony w Poznaniu w 1861 r. Był wiceprzewodniczącym bydgoskiej Rady Miejskiej w czasie zaborów i działaczem mniejszości niemieckiej w Bydgoszczy w niepodległej Polsce. Krytyczny wobec władz hitlerowskich – po 1939 roku nie wahał się, pomimo podeszłego wieku, interweniować w obronie szykanowanych Polaków. W działalności medycznej ceniony za ogromną fachowość i gotowość niesienia pomocy wszystkim bez względu na majątek. Najuboższym nierzadko opłacał przepisane leki. Był w latach 1900-1939 właścicielem budynków przy ul. Gdańskiej 88-90.

1945 – Przy ul. Mostowej oddano do użytku drewniany most dla pieszych, usytuowany obok uszkodzonego starego mostu.

1968 – W wypełnionej po brzegi sali Kinoteatru (ul. Dwernickiego) odbyła się akademia poświęcona 50. rocznicy powstania Armii Radzieckiej. Obecna była delegacja Północnej Grupy Wojsk Radzieckich.

1991 – Wydawaniem paszportów od 8 kwietnia zamiast policji, będzie zajmować się Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego i jego delegatury w terenie – poinformowała dyrektor wydziału Anna Romanow.

2005 ? Poeta Kazimierz Hoffman laureatem nagrody Pen Clubu. Nagrodę za całokształt twórczości literackiej otrzymał w 55. rocznice debiutu poetyckiego na antenie Polskiego Radia w Bydgoszczy.