Zamknij
REKLAMA

PiS podsumował kampanię wyborczą. Jest czek dla Bydgoszczy na ponad 63 mln zł

18:09, 26.06.2020 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Ministrowie, posłowie Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą. Miasto Bydgoszcz z Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzyma ponad 63 mln zł.

Michał Sztybel, komentując podczas wczorajszej konferencji prasowej przekazywanie przez polityków PiS gminom w Kujawsko-Pomorskiem  czeków z Funduszu Inwestycji Samorządowych, będących rekompensatą, jaką samorządy otrzymają za straty spowodowane zamknięciem gospodarki w czasie pandemii, stwierdził, że Bydgoszcz takiego symbolicznego dokumentu nie otrzymała. Z kolei skarbnik miasta Piotr Tomaszewski dowodził, że obiecane samorządom, w tym Bydgoszczy, rekompensaty nie mają jeszcze podstawy prawnej.

Dzisiaj poseł Tomasz Latos podczas konferencji prasowej, podsumowującej kampanię wyborczą, wyjaśnił, że Tarcza 4.0, mająca zrekompensować straty poniesione przez samorządy z powodu pandemii koronawirusa została już uchwalona przez sejm i trafiła do senatu. - Ponieważ pan prezydent Bruski nie wiedział o tym, że ponad 63 mln zł mają trafić do Bydgoszczy, to my pana prezydenta Bruskiego ponownie informujemy - mówił Latos i zaapelował: - Niech pan prezydent naciśnie na swojego partyjnego kolegę, żeby senat w końcu zaczął procedować i zajmować się tą ważną ustawą!

Podczas konferencji prasowej na Wyspie Młyńskiej zaprezentowany został symboliczny czek dla Bydgoszczy o wartości 63 305 038 zł.

Minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber powiedział, że "jest jedna Polska, ale są dwie wizje Polski". Wskazał, że wizja Polski Andrzeja Dudy jest ambitna, a wizja Polski Rafała Trzaskowskiego to wizja niedasizmu.

Poseł Ewa Kozanecka podkreśliła, że Andrzej Duda jest politykiem wiarygodnym i człowiekiem dialogu i Solidarności. - Pan prezydent jest gwarantem tych wszystkich programów, które zostały wdrożone już teraz i będą kontynuowane - podkreśliła Kozanecka, wymieniając m.in. 500+, 300+, bezpłatne leki dla emerytów.

Poseł Piotr Król zaapelował o powszechny udział w wyborach. - Głęboko wierzymy w to, że Andrzej Duda może wygrać te wybory już 28 czerwca. Nie będzie wtedy potrzeba żadnej drugiej tury. Do tego potrzeba naszej mobilizacji - powiedział Król.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Wenderlich wskazał, że "prezydentura Andrzeja Dudy zainicjowała wielką zmianę, która ruszyła Polskę naprzód". Podkreślił też, że opiera się ona na dialogu z przedsiębiorcami, rolnikami, samorządowcami, wszystkimi grupami społecznymi, w tym ze związkami zawodowymi. - Żeby Polska była Polską, idźmy 28 czerwca na wybory i głosujmy na Andrzeja Dudę - wezwał Wenderlich.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Michał Michał

7 9

Nie dziwi mnie, że Sztybel i Bruski nie wiedzą, ci się dzieje w Sejmie i Senacie. Gorzej, że nie wiedzą, też co się dzieje w Bydgoszcz. 19:49, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekToNieTenZenekToNieTen

8 1

63 mln? Dużo... Andrzej Duda w stanach dostał maksymim zestaw happymeal:) 20:57, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz