Zamknij
REKLAMA

Budowa olimpijskiego basenu Astorii zakończona

13:59, 30.06.2020 | i
Skomentuj Basen Astorii. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Na spacer po nowy wybudowanym basenie Astorii zaprosili dzisiaj mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, ambasador obiektu, prezydent Rafał Bruski i  Jarosław Szczupak, prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana.

- Budowa jest praktycznie zakończona. Minęły 23 miesiące naszej ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że będziecie podziwiać nowy basen Astorii - powiedział podczas krótkiej konferencji prasowej przed wejściem do pływalni Jarosław Szczupak, prezes Zarządu ALSTAL, firmy, która zbudowała nowoczesny basen przy ul. Królowej Jadwigi. Jarosław Szczupak oznajmił, że zanim basen zostanie oddany do użytku, muszą zostać dopełnione wszystkie procedury odbiorowe i przeszkolenie jego użytkownika.

Ambasador obiektu, mistrzyni olimpijska w pływaniu z Aten w 2004 roku Otylia Jędrzejczak, stwierdziła, że 50-metrowa pływalnia była regionowi bardzo potrzebna. Podkreśliła, że obiekt służyć będzie nie tylko wyczynowym zawodnikom, ale również do nauki pływania.

Prezydent Rafał Bruski przypomniał, że po sukcesach Alicji Pęczak, nastała posucha w bydgoskim pływaniu. - Ten obiekt spowoduje, że także na sportowej mapie Polski na pewno będziemy osiągać sukcesy - powiedział Bruski, dodając, że  w IV kwartale basen o olimpijskich wymiarach zostanie oddany do użytku.

Nowa Astoria będzie największym basenem w regionie. Jego niecka ma parametry basenu olimpijskiego zgodne z FINA. Tory o długości 50 metrów zapewnią wkrótce możliwość profesjonalnego treningu najlepszym sportowcom. Pływacy będą mogli odbywać zgrupowania na miejscu. W kompleksie funkcjonować będą m. in. przystań kajakowa, hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, niecka do treningu pływackiego indywidualnego, magazyny na sprzęt. Znajdą się również hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne. Miejscowo przegłębione dno do głębokości 6 metrów sprawi też, że Astoria będzie doskonałym miejscem do treningu dla nurków, w tym służb ratowniczych.  

W budowanym kompleksie przy wykorzystaniu wszystkich funkcji i pomieszczeń łącznie będzie mogło przebywać ok. 1000 osób, w tym na widowni basenu ok. 500 osób. Obiekt posiada dodatkowe pomieszczenia dla sędziów, trenerów, lekarza, pomiaru czasu i spikera dla organizacji zawodów.

W kolejnych latach obok basenu  planowana jest jeszcze budowa zewnętrznej strefy rekreacji.  

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

bezdyskusyjniebezdyskusyjnie

5 1

jest to bardzo potrzebny Bydgoszczy nowoczesny obiekt sportowy.Teraz kolej na halę lekkoatletyczną dla miasta o długiej tradycji ,,wychowujacego,, wielu olimpijczyków.W Toruniu wybudowano ( POd płaszczykiem ośrodka dla UMK ) - tzn zafundowano jak zwykle ze środków ( także - zresztą jak zawsze ),,samorządowych,,coś co oni MUSZA mieć ( jak zresztą wszystko ) mimo, że - nie wypominając - z lekką atletyką tamże mizerniutko. 18:12, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Najważniejsze,Najważniejsze,

3 2

że kasa wydana, a "szwagier" zarobił. Może się podzieli? 19:04, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz