Zamknij
REKLAMA

Przetarg BTBS na wybudowanie dwóch budynków mieszkalnych na Bartodziejach ogłoszony

18:18, 23.07.2020 | i
Skomentuj
REKLAMA

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na wybudowanie dwóch budynków mieszkalnych na Bartodziejach.

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na wybudowanie dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Swarzewskiej 43 i Sobieszewskiej 6. Koncepcja architektoniczna budynków wyłoniona została w konkursie architektonicznym, w którym jury oceniało aż 18 prac. Wygrała go pracownia Łukanowski Architekci Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Firmy zainteresowane inwestycją mogą składać oferty do 3 sierpnia br. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie w 98% najniższa cena. Na 2% oszacowano czas realizacji.  Inwestycja finansowana będzie w oparciu o środki miejskiej spółki oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Koncepcja zakłada wybudowanie dwóch budynków mieszkalnych pięciokondygnacyjnych, jednoklatkowych, z płaskim dachem. Znajdzie się w nich 90 mieszkań. Rozkład mieszkań rozwiązano tak, aby pokoje dzienne w większości mieszkań znajdowały się od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej.

Architektura budynków to nowoczesna forma w stonowanej kolorystyce, biało-szarej z pomarańczowymi akcentami.  Zastosowano przesuwny układ okien, który tworzy dynamiczny charakter budynku. Bloki wyróżniać mają też przestronne balkony ze ściankami przeźroczystymi.

Na najniższej kondygnacji powstaną dwa oddzielne garaże podziemne - na 60 samochodów. Na terenie od strony ulicy Swarzewskiej i Sobieszewskiej powstanie dodatkowe 16 miejsc postojowych. Projekt uwzględnia też nową aranżację terenów zielonych, budowę wiat na pojemniki oraz niezbędne rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami. Budynki połączy wspólne podwórko.

Na liście osób oczekujących na mieszkania BTBS znajduje się blisko 3800 osób. Do tej pory komunalna spółka wybudowała 1310 mieszkań na wynajem dzięki pomocy gminy, preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacji najemców. W zasobach spółki w dzielnicach Fordon, Osowa Góra, Jary, Bartodzieje, Okole, Szwederowo mieszka ponad 3 tysiące osób. W tym roku spółka zleciła także wzniesienie nowego budynku na Okolu dedykowanego osobom powyżej 60 roku życia. Inwestycja pochłonie ponad 3,2 mln zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MichałMichał

6 3

BTBS podlega Bruskiemu, zatem przetarg wygra ten, kto ma wygrać. 21:47, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mr FelixMr Felix

5 0

czyli ratusz chce zabrać mieszkańcom ostatnią bieżnie na bartodziejach. To jest skandal. Deweloperzy nie mogą wybudować bloków na pustej działce przy głównej ul. Twardzickiego , a tutaj wciska się takie coś!!!!!!!!! 08:36, 24.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz