Zamknij
REKLAMA

Kolejny krok do likwidacji zapachów z kompostowni Remondisu

11:25, 30.07.2020 | i
Skomentuj Wizualizacja Remondis
REKLAMA

Remondis złożył wniosek do Urzędu Miasta Bydgoszczy o wydanie decyzji środowiskowej dla hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów przy ul. Inwalidów.

W pierwszej kolejności zhermetyzowana zostanie kompostowania – główne źródło uciążliwych dla mieszkańców zapachów. Następnie modernizacja obejmie stację segregacji. W jej wyniku rozładunek, przeładunek i załadunek odpadów będzie odbywać się w zamkniętej hali wyposażonej w biofiltry oczyszczające powietrze, co wyeliminuje uciążliwości zapachowe poza terenem zakładu. Wszystkie bramy obiektu zostały zaprojektowane tak, aby żadna nie była zlokalizowana bezpośrednio od strony osiedla mieszkaniowego.

Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania i protesty mieszkańców Siernieczka w związku z występującym  problemem uciążliwych zapachów.

Remondis zapewnia, ze dzięki inwestycji rozładunek odpadów oraz cały proces ich zagospodarowania przebiegać będą w zamkniętych halach wyposażonych w biofiltry oczyszczające powietrze. Wyeliminowanie zapachów umożliwi także specjalny system podciśnienia. W pierwszej kolejności zhermetyzowana zostanie kompostowania – główne źródło występujących odorów. Następnie przebudowa obejmie stację segregacji.

Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej złożono wraz z raportem o oddziaływaniu na środowisko, co powinno przyspieszyć całą urzędową procedurę.

Po modernizacji, bydgoska instalacja ma się stać jedną z najnowocześniejszych w kraju i nieuciążliwą dla otoczenia. Inwestycja kosztować będzie około 30 mln złotych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ewa1953 Ewa1953

1 1

Podobne obietnice były składane już 5 lat temu.
Czy tym razem dadzą oczekiwany efekt?
12:35, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz