Zamknij
REKLAMA

Magnuszewska i kolejny odcinek Nowotoruńskiej do remontu

11:31, 30.07.2020 | i
Skomentuj Fot. ZDMiKP
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę z wykonawcą na remont ul. Magnuszewskiej i kolejnego odcinka ul. Nowotoruńskiej. Remont Nowotoruńskiej rozpocznie się już jutro.

Rozpoczyna się remont ul. Magnuszewskiej i kolejnego odcinka ul. Nowotoruńskiej. Umowa z wykonawcą na roboty została podpisana. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Na Wyżynach modernizowane będą również chodniki i zatoki autobusowe. Inwestycja pochłonie ponad 2 mln zł.

W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na ul. Nowotoruńskiej od przejścia dla pieszych ze skrzyżowaniem z ul. Toruńską w kierunku Kazimierza Wielkiego. To uzupełnienie remontu z ubiegłego roku, kiedy wymieniona został nawierzchnia bezpośrednio przed skrzyżowaniem. Prace będą prowadzone częściowo w nocy. Dzięki temu ulica nie będzie zamknięta, a na remontowanym odcinku pojawią się tylko zwężenia i ograniczenia prędkości.

Prace remontowe na ul. Magnuszewskiej rozpoczną się na początku sierpnia. Wymieniona zostanie cała konstrukcja drogi oraz zmodernizowane zostaną zatoki autobusowe, które wyłożone będą trwałą kamienną kostką. Peron w kierunku ul. Wojska Polskiego zostanie dodatkowo wydłużony. W trakcie prac jedna jezdnia zostanie wyłączona z ruchu, a na drugiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Na końcu odnowione zostanie oznakowanie poziome. W trakcie prac pojawią się też tymczasowe przestanki autobusowe.

Roboty na Magnuszewskiej zajmą około 2 miesięcy.

Zdjęcia: ZDMiKP

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz