Zamknij
REKLAMA

Melina pod Bydgoszczą z prawie toną trefnego tytoniu zlikwidowana

09:46, 31.07.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Prawie 900 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy zarekwirowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu bydgoskiego mogą znajdować się znaczne ilości krajanki tytoniu bez polskich znaków skarbowych.

Pojechali pod wskazany adres, by sprawdzić posiadane informacje. Tam zauważyli wyjeżdżającego z posesji dostawczego mercedesa, który obrał kierunek jazdy na Bydgoszcz. Kierowca mercedesa zatrzymał auto na ul. Nakielskiej. Wtedy tuż obok zaparkował samochód marki Volvo. Kierowcy obu samochodów zaczęli przepakowywać pełne worki jutowe z mercedesa do volvo. Po przeładowaniu worków samochody rozjechały się.

O transporcie worków powiadomieni zostali policjanci z drogówki, którzy zatrzymali kierowcę volvo do kontroli.

W samochodzie mundurowi znaleźli 6 worków z krajanką tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W tym samym czasie policjanci z radiowozu śledzącego mercedesa,  zatrzymali to auto do kontroli. Ujawnili w nim 18 worków jutowych z krajanką tytoniu, również bez polskich znaków akcyzy. Obaj kierujący zostali zatrzymani, a tytoń zarekwirowany.

Policjanci sprawdzili również pomieszczenia na posesji w powiecie bydgoskim. Tam w jednym z pomieszczeń znaleźli 13 balotów suchych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniu, a także maszynę służącą do cięcia liści tytoniu, wagę elektroniczną, białe worki jutowe, wentylator służący do osuszania krajanki tytoniowej. Właściciel posesji został również zatrzymany.

Policjanci łącznie zarekwirowali 896 kilogramów krajanki tytoniowej i liści tytoniu. Gdyby zabezpieczony tytoń trafił do sprzedaży wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków została określona na kwotę ponad 719 tysięcy złotych.

Dwaj 38-letni bydgoszczanie oraz 47-latek z powiatu bydgoskiego trafili do policyjnej izby zatrzymań. Wszyscy usłyszeli od prokuratora zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyźni odpowiedzą karnie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz