Zamknij
REKLAMA

Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Focha będzie gotowa jesienią

15:46, 10.08.2020 | i
Skomentuj Fot. UMB
REKLAMA

Do końca jesieni miasto wybuduje nową ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Focha.

Po zakończeniu budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Kruszwickiej miasto przystępuje do ich rozbudowy wzdłuż ul. Focha. Mają one skomunikować ścieżki rowerowe wybudowane w kierunku dworca, wzdłuż Grunwaldzkiej, wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego oraz Kruszwickiej z rowerowymi traktami na Wyspie Młyńskiej i Starym Mieście.

Projekt budowy drogi rowerowej wzdłuż ulicy Focha zakłada na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do mostów Solidarności budowę nowej wydzielonej drogi dla rowerów po południowej stronie ulicy. Po północnej stronie na odcinku Grottgera - Multikino trasa została już wybudowana w trakcie przebudowy węzła Garbary oraz w ramach budowy dróg rowerowych w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Na moście droga dla rowerów zostanie wydzielona na chodniku za pomocą oznakowania poziomego. Ruch pomiędzy operą i placem Teatralnym ma odbywać się na wspólnej jezdni na zasadach ogólnych.

Większość prac budowlanych będzie prowadzona w obrębie istniejącego obecnie  chodnika. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Prace zakończą się jesienią. Koszt drogi rowerowej wzdłuż ul. Focha to 2,5 mln zł.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Jan II FordońskiJan II Fordoński

0 2

Nie ma to jak rozwój dróg rowerowych w Bydgoszczy podyktowany prywatnymi interesami decydentów w rozwożeniu na rowerze jedzenia za kasę. W ten sposób każda ulica w centrum miasta zyska drogę dla rowerów, a pozostałe osiedla - zwłaszcza te peryferyjne, będą mogły sobie co najwyżej z budżetu obywatelskiego wyszarpać środki na kilka metrów takiej drogi.

NIECH NAM ŻYJE RAFAŁ BRUSKI I JEGO JAKŻE SPRAWIEDLIWA POLITYKA ROWEROWA! 07:20, 11.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz