Zamknij
REKLAMA

Nowe wiaty na przystankach

09:09, 15.09.2020 | i
Skomentuj Fot. ZDMiKP
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że na przystankach sukcesywnie wymieniane są wiaty na nowe.

W tym roku nowe wiaty przystankowe pojawiły się przy kilkunastu bydgoskich ulicach. Zainstalowane zostały między innymi na ulicach: Glinki, Grunwaldzkiej, Królowej Jadwigi, Gdańskiej, moście Kazimierza Wielkiego, Fordońskiej czy ul. Witebskiej.

Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej poinformował, że do końca września zainstaluje dwie nowe wiaty:

  • na przystanku Toruńska/Równa w kierunku ronda Toruńskiego (szklana sześciometrowa wiata)
  • na przystanku Modrzewiowa/Gdańska w kierunku osiedla Leśnego (szklana czterometrowa wiata).

Do końca października nowa wiata pojawi się też na nowym przystanku przy Orlicza/Nad Torem. Przystanek ten utworzony zostanie po przesunięciu w nowe miejsce dotychczasowego przystanku Krajeńska/Koronowska w kierunku Czyżkówka.

W Bydgoszczy jest 570 wiat przystankowych. ZDMiKP wskazuje, że stawiane są one zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowo warunkiem postawienia nowej wiaty, są możliwości infrastrukturalne, czyli szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych. Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

<><>

0 2

Ani słowa o kosztach... czyli wymieniają za darmo?
A może gdyby mieszkańcy dowiedzieli się, że na taką wiatkę idzie parędziesiąt tysięcy złotych, wtedy mogliby znacznie mniej się cieszyć z przedstawionej informacji i zadawaliby kolejne pytania. 10:28, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dosadnydosadny

0 1

dlugosc przystankow i wiat w czasie pandemii to sa kpiny i swiadcza o indolencji drogowcow dziwne ze San epid cicho siedzi 16:49, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz