Zamknij
REKLAMA

Plantację konopi indyjskich ukrył w zaroślach

14:22, 16.09.2020 | i
Skomentuj Fot. Policja
REKLAMA

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali mieszkańca gminy Koronowo, który w zaroślach uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zarekwirowali ponad 100 krzaków tej rośliny w różnej fazie wzrostu.

W minioną sobotę (12.09.2020) kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili działania sprawdzające w gminie Koronowo. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec tej gminy ma związek z narkotykami.

Trop zaprowadził ich do miejsca w zaroślach, gdzie mężczyzna uprawiał konopie indyjskie. Mundurowi pojawili się na terenie ukrytej plantacji, gdy podejrzewany przez nich mężczyzna ścinał rośliny. Policjanci wykryli łącznie  100 roślin w różnej fazie wzrostu (od 30 cm do 2 metrów), a także ponad 2 kilogramy ściętych przez 23-latka kwiatostanów. Wstępne przeprowadzone badania potwierdziły, że ścięte kwiatostany to konopie indyjskie.

Właściciel zabronionych substancji trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. 23-latek został objęty policyjnym dozorem.

- Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci przewidują kolejne zatrzymania - informuje podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Zdjęcia: Policja

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz