Zamknij
REKLAMA

Otwarcie gmachu Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej 4 w tym roku

14:00, 25.09.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dobiega końca rozbudowa siedziby Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej 4. Planowane otwarcie nastąpi w grudniu.

Muzealny gmach przy ul. Gdańskiej 4 odzyskuje dawną świetność. Zwiedzający już wkrótce będą mogli korzystać z nowej, wielofunkcyjnej  przestrzeni muzealnej. Premierowy program wystawienniczy, kulturalny i edukacyjny w znacznej mierze zostanie poświęcony sztuce współczesnej.

- W części starego budynku w dawnym refektarzu i pomieszczeniach piwnicznych zakończono wykonywanie posadzek i ścian. W pozostałych pomieszczeniach trwa aktualnie układanie płytek oraz montaż sufitów podwieszanych. W budynku, który powstał przy części zabytkowej, układane są posadzki i wykańczane są ściany wewnętrzne. W sali multifunkcyjnej, która mieścić się będzie na pierwszym piętrze, wykonywana jest elewacja. Montowany jest również szklany dach. Cały gmach zyskał już centrale wentylujące, a aktualnie montowany jest system klimatyzacji precyzyjnej oraz wykańczane są pozostałe instalacje wewnętrzne - informuje Damian Burzyński z muzeum.

Budynek w 2009 roku, z powodu złego stanu technicznego, został zamknięty dla zwiedzających. Od grudnia 2017 roku trwa kompleksowy remont konserwatorski  oraz rozbudowa zabytkowego budynku, który powstał w XVII w.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA