Zamknij
REKLAMA

Od soboty limity pasażerów w miejskich tramwajach i autobusach

10:01, 16.10.2020 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Od soboty, 17 października, limity pasażerów w miejskich tramwajach i autobusach. ZDMiKP przypomina o zasadach, które obowiązywały wiosną.

W związku z wprowadzeniem w Bydgoszczy "strefy czerwonej", od 17 października 2020 roku Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ponownie wprowadza limity pasażerów w tramwajach i autobusach na terenie miasta.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia maksymalna liczba pasażerów w pojazdach komunikacji zbiorowej może wynosić tylko połowę miejsc siedzących lub 30% całej pojemności pojazdu.

"W najbliższych dniach, we współpracy z operatorami, będziemy oczywiście obserwować „napełnienie" poszczególnych kursów na liniach komunikacyjnych. Działanie to będzie realizowane w oparciu o monitoring wizyjny w pojazdach, obserwacje własne oraz sygnały od Pasażerów. W uzasadnionych przypadkach wprowadzimy odpowiednie wzmocnienia danych kursów, polegające bądź na zadysponowaniu do ruchu taboru o większej pojemności lub dublowaniu kursów w zakresie posiadanej liczby pojazdów" - czytamy scenariuszu działań opracowanych przez ZDMiKP.

ZDMiKP zastrzega jednak, że nikt w Polsce nie był przygotowany na taki scenariusz wydarzeń i nie dysponuje odpowiednią ilością taboru, aby przy stałej liczbie pasażerów spełniać tak wyśrubowane ograniczenia epidemiologiczne i świadczyć zarazem usługi przewozowe na dotychczasowym poziomie.

ZDMiKP przypomina też o trudnej sytuacji miejskiej komunikacji. "Pierwsze ograniczenia epidemiologiczne mocno wpłynęły na spadek sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i tym samym mocno ograniczyły wpływy do budżetu miasta. Straty z tego tytułu wynoszą w tym roku już kilka milionów złotych.- w pierwszym okresie obostrzeń (kwarantanna narodowa) poziom sprzedaży spadł do ok. 20% wartości bazowej występującej w warunkach „normalnych", w drugiej połowie kwietnia poziom sprzedaży wyniósł ok. 30% wartości bazowej, a na początku maja poziom sprzedaży wynosił tylko ok. 40% wartości bazowej".

ZDMiKP poinformował też, że "w związku z wejściem Miasta Bydgoszczy do 'strefy czerwonej', a tym samym wprowadzeniem nauki zdalnej przypominamy, że istnieje możliwość zwrotu biletu okresowego. Z uwagi na wyjątkową sytuację dopuszczamy możliwość korespondencyjnego załatwienia sprawy". Jak załatwić taki zwrot? Wniosek wraz z Bydgoską Kartą Miejską i paragonem należy  przesłać na adres ZDMiKP. Bilet będzie anulowany od następnego dnia od dnia nadania listu.

WYMAGANE DO PRZESŁANIA DOKUMENTY:

• wypełniony wniosek o zwrot pieniędzy z tytułu niewykorzystanego biletu okresowego,

• oryginał paragonu potwierdzającego zakup biletu lub wystawiona na jego podstawie faktura [Przy zakupie przez Internet (bez pobrania faktury) transakcja jest potwierdzana raportem generowanym z systemu BKM podczas rozliczania biletu],

• Bydgoska Karta Miejska– w celu usunięcia transakcji.

Karta po usunięciu biletu będzie odsyłana do wnioskodawcy. Pozostaje również możliwość tradycyjnego załatwienia sprawy tj. osobiste stawiennictwo osoby pełnoletniej bądź opiekuna prawnego osoby małoletniej w Centrum Obsługi Klienta, od poniedziałku do do piątku w godz. 7.00-17.00.

Zot. ZDMiKP

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

doradcadoradca

3 3

B ruski wprowadzic kartki na tramwaj i autobus. Byly juz nawet na benzyne 10:40, 16.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

2 1

sam te bzdury wymyślasz? 15:00, 16.10.2020


vladvlad

7 1

bez szans bo mzk nie ma kasy ani taboru aby puszczać podwójne lub potrójne kursy a do pracy ludzie muszą dojechać 10:43, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RozsądnyRozsądny

1 5

We wtorek korzystałem z komunikacji miejskiej. O godzinie 15-tej autobus przypominał puszkę śledzi. Taka decyzja powinna zapaść 2 miesiące wcześniej.
11:04, 16.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

6 0

Dwa miesiące temu było lato i nasz prawdomówny premier przekonywał, że wirus się cofa. 14:59, 16.10.2020


Ostatni regimentarzOstatni regimentarz

5 0

Mam wykupiony bilet miesięczny, więc zawartą z przewoźnikiem czyli zdmikp umowę o świadczenie usługi transportowej, zatem wsiadam i jadę. Ciekaw jestem kto będzie kontrolował liczbę pasażerów, kierowca? 19:03, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TiktakTiktak

0 0

Chcieli Bruskiego z Platformy to mają. Lotnisko pada, miasto zakorkowane, starówka to pijalnia wódy, ale najważniejsze ze są czynne tablice informacyjne o korkach. To jest dla ZDMPIK podstawa. A jeszcze niedawno KODziarnia i Platformersi krzyczeli żeby Urzędy Wojewódzkie likwidować, a teraz skomlają do rządu i do tych urzędów o pomoc. Tam gdzie rządzą lewicowcy i liberałowie , tam jest bałagan, bieda, krytykowanie PISu i nic więcej. 12:48, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PasażerPasażer

0 0

Tak jak myślałem kursy miedzygminne z Błonia przepełnione nawet w weekend także przepisy sobie życie sobie. Po weekendzie będzie to jeszcze bardziej widać naprute do granic możliwości autobusy. Ale po rewolucji będzie 15 autobusów mniej to jak znalazł na rozwijającą się pandemie. pogratulować 09:59, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA