Zamknij
REKLAMA

Zmarł Zdzisław Cisowski, były bydgoski radny

12:19, 16.10.2020 | i
Skomentuj Zdzisław Cisowski. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W wieku 62 lat zmarł Zdzisław Cisowski, bydgoski radny kadencji 1994-1998. Działacz wielu stowarzyszeń patriotycznych i kresowych.

Zdzisław Cisowski był nauczycielem. W latach 1994-1998 był bydgoskim radnym wybranym z listy "Przymierze dla Bydgoszczy". Był działaczem Chrześcijańsko-Demokratycznego Stronnictwa Pracy.

Przez wiele lat przewodniczył Społecznemu Komitetowi Obchodów Bydgoskiego Listopada. Co roku na Wzgórzu Dąbrowskiego odbywały się uroczystości upamiętniające wydarzenia Bydgoskiego Listopada 1956, w trakcie których spalono zagłuszarkę "Wolnej Europy". Zdzisław Cisowski był głównym organizatorem tych obchodów.

W 2019 roku prezydent Andrzej Duda przyznał mu Srebrny Krzyż Zasługi, a  w 2017 roku był laureatem nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Świadek Historii”.

W ostatnich latach był organizatorem dorocznych Dni Kresowych w Bydgoszczy, a jako szef Stowarzyszenia Pomoc Charytatywna "Wschód", angażował się w  pomoc Polakom z dawnych Kresów Rzeczypospolitej.

Pogrzeb Zdzisława Cisowskiego odbył się dzisiaj, 16 października. Pogrzebany został na cmentarzu przy ul. Kossaka.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KolegaKolega

4 0

Znaliśmy się wiele lat, przed covidem spotykaliśmy się raz w tygodniu na dworcu PKS on dojeżdżał do szkoły w Solcu ja do Czarnowa. Będzie mi go bardzo brakowało
14:35, 16.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.