Zamknij

Nie żyje Piotr Trella, wieloletni solista bydgoskiej opery

11.19, 19.10.2020 ech Aktualizacja: 14.16, 19.10.2020
Skomentuj Piotr Trella w redakcji portalu bydgoszcz24.pl w 2016 roku. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Piotr Trella nie żyje. W latach 1972-1992 był czołowym solistą bydgoskiej opery. Ostatnio pełnił funkcję prezesa Klubu Środowisk Twórczych.

Zmarł Piotr Trella, znakomity tenor, wieloletni solista opery bydgoskiej, wykonawca wielu pierwszoplanowych partii operowych, niezapomniany amant w spektaklach operetkowych, ulubieniec publiczności i wielokrotny laureat nagrody „Złotej Maski”.

Piotr Trella pochodził z Wągrowca. Śpiewaczą karierę rozpoczął od chóru kościelnego. "Muzyka  jak z nieba spływała na mnie" - opisywał swoje pierwsze wrażenia artystyczne dwa lata temu Piotr Trella na łamach bydgoszcz24.pl. Na profesjonalnej scenie debiutował w Poznaniu rolą Alvareza w operetce "Sinobrody" J. Offenbacha. Po 10 latach występów  w stolicy Wielkopolski stał się w w latach 1972-1992 czołowym solistą bydgoskiej opery. Występował też gościnnie w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Po przejściu na emeryturę pełnił funkcję prezesa Klubu Środowisk Twórczych, pomagał schorowanym artystom, zajmował się też reżyserią, uczestniczył w różnych wydarzeniach artystycznych i edukacyjnych, promując młode talenty. Wydał płytę z piosenkami o Bydgoszczy.

Piotr Trella był aktywny do końca swojego życia. Dwa lata temu obchodził w Ostromecku jubileusz. Uroczystość urodzinowa została nazwana „Benefis Piotra Trelli z okazji 80-lecia urodzin – żywotności Artysty”,  o czym wspomnieliśmy w artykule Osiemdziesiąt lat minęło jak jeden dzień.

Piotr Trella zmarł w niedzielę w grudziądzkim szpitalu. Wykryto u niego koronawirusa. Miał 82 lata.

(ech)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

..

0 0

RIP 09:49, 20.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jakby coJakby co

0 0

Żal bo był bardzo sprytny niby chcial pomagać ale nie zdążyl dojechać bo samochód nawalił aby zobaczyć przedstawienie. Sprzyjał z lewicą i w tym stowarzyszeniu to namawial aby podpisywać listę obecności od osób, które nie uczęszaly na spotkania lub nie głosowaly w wyborach wladz.Byl miodzio ale stale robił i manipulowal aby być dozgonnym prezesem. 21:00, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%