Zamknij
REKLAMA

Kolejny odcinek bulwarów nad Brdą zostanie przebudowany

16:31, 07.01.2021 | i
Skomentuj Materiał Urzędu Miasta Bydgoszczy (bydgoszcz.pl)
REKLAMA

Miasto Bydgoszcz pozyskało dofinansowanie na gruntowną modernizację kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą. Przeznaczone zostaną na przebudowanie bulwarów między mostem Bernardyńskim i ulicą Uroczą. Powstaną nowe chodniki, drogi rowerowe, miejsca do odpoczynku, a także cumowania łodzi.

Jak się zmieni bulwar?

Bulwar zostanie przebudowany na odcinku od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej. Pod mostem Bernardyńskim zaprojektowano modernizację nawierzchni w postaci ścieżki pieszej i rowerowej. Przy dawnej przystani wioślarskiej zaprojektowano przebudowę istniejącej kładki i jej poszerzenie. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ul. Uroczą będzie rozdzielona od bulwaru pasem zieleni. Planowany obecnie do przebudowy odcinek od strony wody kończy się przy dawnym klubie rozrywkowym. Rozbiórce ulec musi stalowa konstrukcja postawiona przy budynku. Powstaną też miejsce do cumowania małych jednostek na wysokości szpitala, parking dla rowerów, taras widokowy oraz szereg nowych nasadzeń. Bulwar będzie wyposażony w elementy małej architektury (ławki, kosze itp.) oraz oświetlenie.

Szacowany koszt całej inwestycji to 7,5 mln zł. Z końcem grudnia wniosek miasta o dofinansowanie został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Województwa. Pozwala to na rozpoczęcie inwestycji. Europejskie wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie ponad 4,7 mln zł. W pierwszej połowie roku Urząd Miasta zakłada zlecenie realizacji prac budowlanych.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

znawcaznawca

1 13

*%#)!& *%#)!& kto cie kupi ? przyjdzie deweloper adw.jego to giertych i wiezowce wybuduje 16:55, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hrabais50hrabais50

3 7

A na Miedzyniu ciągle są drogi gruntowe. Tu kasy nie ma, pomimo, że osiedle jest stare i nie dopieszczone. Kasa na zabawki jest natomiast na dokończenie programu ucywilizowania zapomnianych dzielnic nie ma. Jak będą zbliżać się wybory na Prezydenta Bydgoszczy znowu Stary Rynek i okolice będą remontowane. Koszmar. 15:13, 08.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

każdy sobiekażdy sobie

9 0

śródmieście jak sama nazwa wskazuje to środek miasta i tam właśnie koncentruje się ( generalnie ) życie miasta.Oczywistym wiec jest, że tam wszystko co się da MUSI być na cacy.Nasza duma czyli rzeka Brda już dawni POWINNA być ,,pięknie ubrana,, w bulwary zachęcajace do spacerów.Niestety brak konsekwencji w realizacji tego zadania oszpeca Brdę i raczej odpycha niż przyciąga.Potencjał jest OGROMNY i wreszcie trzeba go wykorzystać. 21:32, 08.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aleale

3 0

czy tylko ścieżka spacerowa po stronie dawniejszego BTW ? A co z przeciwległym brzegiem ? 15:08, 10.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA