Od 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do nauki stacjonarnej. Powrót najmłodszych uczniów do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wszystkie pozostałe obostrzenia związane z Narodową Kwarantanną zostają utrzymane do 31 stycznia.
Po zakończeniu ferii zimowych, które w tym roku wyjątkowo odbywają się w tym samym terminie w całym kraju, 18 stycznia do nauki stacjonarnej wrócą dzieci z klas I-III. - Mam pełne przekonanie, że jesteśmy przygotowani do powrotu do nauczania stacjonarnego w klasach I-III. W tej grupie wiekowej, dzieci z klas I-III, ryzyko transmisji koronawirusa jest stosunkowo najmniejsze - uzasadnił decyzję Przemysław Czarnek, minister edukacji narodowej.
Adam Niedzielski, minister zdrowia, podkreślił podczas konferencji prasowej w Warszawei, że decyzje w sprawie obostrzeń są bardzo trudne, dlatego oprócz powrotu dzieci z klas I-III do szkół od 18 stycznia pozostałe obostrzenia zostają utrzymane do 31 stycznia.
Przypomnijmy, że od 28 grudnia 2020 roku zamknięte są hotele, stoki narciarskie, galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, sklepów z książkami i prasą, drogerii, aptek). Zamknięte są też restauracje, kina, muzea, teatry, baseny, siłownie, kluby fitness. Zgromadzenia publiczne są ograniczone do pięciu osób. Limity obowiązują też w sklepach i kościołach. Po powrocie do Polski transportem zbiorowym, obowiązuje 10-dniowa kwarantanna.
Wytyczne sanitarne dla klas I-III
Stałe grupy uczniów, przyporządkowani do nich ci sami, stali nauczyciele i stałe sale lekcyjne; taka organizacja zajęć, by klasy nie miały kontaktu z pozostałymi - to główne zalecenia, które znalazły się w wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych.
Wytyczne w dużej mierze opierają się na zasadach obowiązujących we wrześniu 2020 r.:
Testy dla nauczycieli klas I-III
W poniedziałek rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 15 stycznia. Wynik badania każdy badany otrzyma najpóźniej w niedzielę.
0 0
Na temat pracy na oddziale Cowidowy, jakie są procedury kierowania pracowników na takie oddziały, skutki uboczne dla organizmu podczas pracy na takim oddziale, jakie są przeciwskazania do pracy na ten oddział. Taki program jest bardzo potrzebnyTV. Mamy wspaniałych prowadzących. Taki program jest pilnie potrzebny. To dla społeczeństwa edukacja. To wartościowy program TV 10:01, 12.01.2021
2 0
Jak on wyczaił, że wśród najmłodszych dzieci ryzyko przenoszenia wirusa (nie: transmisji; przynajmniej minister edukacji powinien mówić po polsku) jest najmniejsze? Oczywiście złośliwi powiedzą, że nie ma pieniędzy dla rodziców za siedzenie z dzieciakiem w domu, ale wierzę, że zaraz dyżurni ormowcy-kowidianie dadzą słuszny odpór tej myślozbrodni. 10:08, 12.01.2021
0 0
Tak czasami jest, że Ci co kierują do pracy nie myślą, bo kierują w wieku senioralnym do pracy w ubraniu covidowskim, gdzie ciężko się oddycha ze względu na wiek, co się dzieje że młodych nie wyślą, albo sami nie dadzą dobrego przykładu jak wytrzymać w kombinezonie. Dlaczego nie pokażą pracownikom. 02:43, 13.01.2021