Zamknij
REKLAMA

Minister Andrzej Adamczyk: S10 Bydgoszcz - Toruń do 2025, S5 do Grudziądza do 2022

18:00, 13.01.2021 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk potwierdził dzisiaj w Bydgoszczy realizację kluczowych inwestycji drogowych, które realizowane będą w województwie kujawsko-pomorskim. Droga ekspresowa S10 między Bydgoszczą a Toruniem ma zostać wybudowana do 2025 roku. Przetarg na jej budowę ogłoszony zostanie do końca marca br.

- To, co udało się zrobić w naszym regionie w zakresie infrastruktury, to wielki skok dla naszego województwa – powiedział rozpoczynając  konferencję prasową z udziałem ministrów Andrzeja Adamczyka i Łukasza Schreibera wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - To, co się w tej chwili dzieje, a dzieją się rzeczy wielkie, realizowane są wielkie inwestycje, w najbliższych latach będzie miało ogromny wpływ na nasz region – powiedział.

- W pierwszym kwartale 2021 r. zostanie ogłoszony przetarg "projektuj i buduj" na drogę ekspresową S10 między Bydgoszczą a Toruniem. Czekamy na uprawomocnienie się decyzji środowiskowej - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Minister Adamczyk zapowiedział też, że S10 między Bydgoszczą a Toruniem udostępniona zostanie do ruchu do 2025 roku.

Andrzej Adamczyk odniósł się też do innych drogowych inwestycji, które będą zrealizowane w województwie kujawsko-pomorskim. W 2022 roku S5 powinna zostać doprowadzona do Grudziądza, w IV kwartale 2021 r. zostanie złożony wniosek o decyzję środowiskową dla S10 pomiędzy Bydgoszczą i Wyrzyskiem. Dodał, że toczą się intensywne prace nad programem 100 obwodnic, z czego w regionie kujawsko-pomorskim to obwodnice: Strzelna, Kowalewa Pomorskiego, Brześcia Kujawskiego, Kruszwicy, Lipna i Nowej Wsi - łącznie około 45 km.

Minister Adamczyk budowę terminalu intermodalnego w Emilianowie określił jako inwestycję, która będzie nie tylko dla regionu "silnikiem rozwoju". - To przedsięwzięcie jest niezbędne dla województwa kujawsko-pomorskiego, ale też niezmiernie ważne z punktu widzenia funkcjonowania portu w Gdyni.  Będziemy szczególnie starali się, żeby wcześniejsze deklaracje w tym zakresie zostały spełnione - zapewnił Adamczyk.

Minister Łukasz Schreiber stwierdził, że przez lata Bydgoszcz była skutecznie odcinana od najważniejszych połączeń komunikacyjnych. Teraz to się zmieniło. - Terminal intermodalny w Emilianowie, o co zabiegaliśmy, to szansa na nowy skok  - stwierdził Łukasz Schreiber.

Lider Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim poseł Tomasz Latos wskazał na rozbieżności między polityką samorządu województwa a rządu. Przypomniał redukcje regionalnych połączeń kolejowych. - Marszałek doprowadza do wykluczenia komunikacyjnego części województwa. To nie tylko marszałek. To jest większość sejmiku, która tym województwem rządzi. My jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy tutaj w opozycji - podkreślił Latos.

Tomasz Latos zaznaczył, że wiele zapóźnionych inwestycji dzięki rządowi udaje się teraz zrealizować. - Pan minister Adamczyk jest niezwykle życzliwy dla naszego województwa, pan minister Schreiber pilnuje tych spraw na co dzień w KPRM-ie, mamy też naszego kolegę w Komisji Infrastruktury, który na co dzień, jako wiceprzewodniczący, myślę o Piotrze Królu, te sprawy pilnuje. Wreszcie my wszyscy jako parlamentarzyści, jest pani poseł Kozanecka, jestem ja, pilnujemy tych spraw na bieżąco, pytając, składając interpelacje, rozmawiając, mając oczywiście wsparcie w urzędzie wojewódzkim, panu wojewodzie. Idziemy do przodu, mimo sceptycyzmu, mimo niedowiarstwa ze strony opozycji - podkreślił Latos.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

drogowiec starydrogowiec stary

2 16

smiechu warte !! S 10 omija te dwa miasta widocznie p.Adamczyk zapatrzyl sie w drogowcow III Rzeszy tez tak budowali /np Drezno -Lipsk/ ale po to aby wygrac wojne a nasi co planuja ? nawet z lukaszenka nie wygraja 19:51, 13.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

@@

13 0

A ty fachowiec od dróg, który na wszystkim się zna. Inni to nieudacznicy. Wiecznie niezadowolony, zrzędliwy frustrat. Nie ma S10, niedobrze. Ma być też niedobrze, daj już spokój. 20:42, 13.01.2021


nie wystarczynie wystarczy

8 0

pleść bzdur.Co ma droga z głębi Niemiec do Gdańska w czasie dawno minionym, do drogi ( S 10 ) ? Inny przebieg - bo ze Szczecina via Bydgoszcz do Warszawy.Droga KONIECZNA ale mocno spózniona i przez wiele lat BLOKOWANA w czym jak zwykle,m,swój udział,, miały bardzo nieżyczliwe Bydgoszczy tzw,,władze samorzadowe,, z Torunia.Oni lansowali wespół z ,,germanolubnymi,, klikami gdańskimi inne interesy.Niekoniecznie dobre dla rzeczywiście ROWNOMIERNEGO i logicznego dla naszego interesu rozwoju Polski.Długo lansowane tzw ,,pomorze nadwiślańskie,, - to przecież pomysł niemiecki, ale co dziwne tak chętnie POpychany w Toruniu.Teraz KONIECZNIE jak NAJSZYBCIEJ trzeba otworzyć Szczecin na centrum Polski poprzez najkrótszą z możliwych dróg czyli S 10.Na jej przebiegu leży wiele miast jak choćby Stargard, Wałcz, Piła czy Nakło wreszcie Bydgoszcz, Toruń i ( po nowym tyczeniu ) nareszcie Płock.Jest to kolosalny potencjał do wykorzystania. 13:31, 14.01.2021


obserwatorobserwator

3 13

dobrze ze nie pomineli miss pis przemawia na fotce nr 13 widac ze nie przesadna 19:58, 13.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@obserwator@obserwator

9 1

A coś merytorycznego masz do dodania? Bredzić bez sensu każdy może 20:40, 13.01.2021


drogowiec drogowiec

2 14

@ malpa jest niezadowolona ja do Ojca Dyrektota jezdzez bydgoszczu DK 80 a S 10 jest dla Szczecina jadacych do Adamczyka w Warszawie 21:04, 13.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

znowu tyznowu ty

6 0

opętany niedorozwoju !!!! 13:32, 14.01.2021


znowuznowu

0 6

z malpami @ trudno dyskutowac na pocieszenie przekazuje banana 14:33, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

precz zCałbeckimprecz zCałbeckim

7 0

PIS ,podobnie jak żadna partia NIE jest idealny i często popełnia błędy zwłaszcza te jego przyssawki ziobrowo-gowinowe ale ten zakłamany, nieudolny toruński marszałek ,który widzi głównie swój okręg wyborczy czyli Toruń i okolice ,chyba uważa się za cara regionu ,żeby minister miałby mu się meldować z odwiedzin? " Marszałek skomentował też słowa, przebywającego w Bydgoszczy Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który krytycznie ocenił działania władz regionu dot. transportu kolejowego.
- Szkoda, że jeśli Andrzej Adamczyk minister infrastruktury był tak blisko i odwiedzał nasz region nie poinformował mnie o tym." 22:07, 14.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

no i no i

3 0

jasno widać jak ten arogancki buc - niestety POpierany przez odłam prawicy czyli Gowinizm ( to wielkie niebezpieczeństwo dla obozu,,dobrej zmiany,, ) który leży plackiem przed Ojczulkiem, zbyt wiele sobie POzwala.Bezkarność w ,,żondzeniu,, PO swojemu która odbija się czkawką zbyt wielu ośrodkom ( za wyjatkiem toruńka i zbuntowanego Ina ) w naszym,,skrojonym wg zasady dziwnego wyjątku,, województwie.POdłe , fałszywe oczka tego gościa zapuszczajacego ,,brudkę,, ( to od brudnych zasad ) i takież fałszywe POstępowanie i zakłamana narracja np o ,,lubieniu Bydgoszczy,, ( pewnie jeszcze bardziej niż psy dziada w ciemnej ulicy ) to przykład najgorszy z możliwych, stanowiący anty tezę ,,dobrego szefa,,.Obrzydzenie bierze słuchać a patrzeć to niemożliwość.. 22:33, 15.01.2021


REKLAMA