Zamknij
REKLAMA

Apel Lewicy Razem do radnych Koalicji Obywatelskiej o odwołanie marszałka Piotra Całbeckiego

13:37, 15.01.2021 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Lewica Razem Okręg Bydgoski zaapelowała do radnych Koalicji Obywatelskiej o odwołanie ze stanowiska marszałka Piotra Całbeckiego i zastąpienie go kimś kompetentnym, który doprowadzi do porozumienia z Przewozami Regionalnymi i Arrivą i przywróci zlikwidowane połączenia kolejowe w regionie.

Do głosów o odwołanie Piotra Całbeckiego z funkcji marszałka województwa kujawsko-pomorskiego dołączyła dzisiaj Lewica Razem Okręg Bydgoski.

- Apelujemy do radnych Koalicji Obywatelskiej o to, aby kierując się swoimi standardami, jakie przedstawiają, odwołali tego niedobrego marszałka i zastąpili go nowym, który w trybie natychmiastowym usiądzie do rozmów z Polregio i przywróci zlikwidowane połączenia kolejowe - przedstawił stanowisko Lewicy Razem Okręg Bydgoski Krystian Wiśniewski, dodając, że członkowie partii przygotowali dla marszałka bilet kolejowy, który będzie mógł wykorzystać do udania się "jak najdalej stąd".

Adam Hoffmann wskazał, że w nowym budżecie województwa jest 17% mniej pieniędzy przeznaczonych na finansowanie transportu kolejowego. - To niebezpieczna sytuacja dla mieszkańców mniejszych miejscowości - powiedział Hoffmann, dodając, że mieszkańcy Lipna, Sierpca, Laskowic Pomorskich, Osia, Tlenia nie mają możliwości dotarcia do Bydgoszczy czy Torunia. - Dla nich to jedyny środek komunikacji, pozwalający dotrzeć do pracy, do lekarza, a młodzieży do szkół. Transport kolejowy to podstawa dobrze funkcjonującego państwa - podkreślił Hoffmann.

Michał Wysocki zauważył, że nie tylko małe ośrodki zostały wykluczone z połączeń kolejowych. - Ostre cięcia Całbeckiego spowodowały, że wykluczenie transportowe dosięgnie również Inowrocław. Z 14 połączeń Inowrocławia z Bydgoszczą w dniu powszednie zostało 6 - powiedział Wysocki.

Zdjęcia: Jacek Nowacki

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

całbecki to łajdakcałbecki to łajdak

22 1

Jedna z nielicznych rzeczy w tym województwie która może spowodować rozwój tego województwa to sieć kolejowa. Wszedzie w nowoczesnych ośrodkach, buduje się super szybkie koleje. Kolej jest bezpieczna, unika się wypadków samochodowych, pozwala przebywać wspólnie z innymi pasażerami.

Ale wiadomo mafia z Torunia nie chce dopuscić do rozwoju Bydgoszczy, a dla Bydgoszczy to byłby olbrzymi dopalacz gdyby funkcjonowała kolej aglomeracyjna tak jak we Wrocławiu, Trójmiescie. Dlatego ten sk....... tnie połaczenia Bydgoszczy z Chełmżą itp.

Żeby Bydgoszcz się nie rozwijała i żeby ludzie umierali w wypadkach samochodowych. 14:27, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ALL ALL

21 1

każdy kto przyłączy się do walki o wywalenie tego nieudacznika jest swojakiem 14:51, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

The Big EThe Big E

18 1

No ale ja już pisałem kiedyś, że sam się nie wybrał. Głosowanie było tajne, ale widać, że za byli radni z KO, SLD i PSL. Może warto ich zapytać w zamian za co. 15:02, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BożenaBożena

14 3

Nareszcie... może coś się ruszy 17:33, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

akuratnyakuratny

3 6

ruszyl mroz a jak spadnie snieg to nie wyjdziesz bozena z domu 17:53, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tenten

6 0

bezczelny tupeciaż POzwala sobie kpić z ministrów rządu.Tak się szarogęsi ten mafioso, bo PO zbudowało taki system,,ksiąstewek udzielnych,, że ODWROCONO zasadniczą strukturę władzy.SZYBKO należ poprzetrącać kręgosłupy samowładców typu ( szczególnie ) Całbecki czy Strózik i sprowadzić ich na ziemię.W Polsce rzadzi rząd a samorządy TYLKO uzupełniają jego zadania w tzw terenie województw.Zbyt wiele maja do POwiedzenia i,,ustawiają,,za dużo spraw wyłącznie PO swojemu.U nas np ,,łysy,, zamordysta Bydgoszczy jak może tak umniejsza roli i znaczeniu Bydgoszczy, która jest NAJWIEKSZYM ośrodkiem w Regionie.Napychanie nadmierne w swój megalomańsko przeambicjonowany grajdołek z mafijnymi układami ( czerwono-zielono-różowo-czarny ,,pakt,, ) i tak NIC nie da by zająć miejsce Bydgoszczy.Jest to działanie akurat odwrotne do pożądanego, jakim POWINIEN być rozwój ( wg haseł zrównoważony ) CALEGO województwa.Dlaczego np ten LOBUZ decyduje o instytucjach tzw wysokiej kultury typu Filharmonia czy Opera które POWINNY być w gestii Ministerstwa Kultury ( wszak są to odpowiedniki npMuzeów Narodowych ).Wystarczy przyjrzeć się bezprzykładnemu hamowaniu inwestycji KONIECZNYCH w obu tych instytucjach a jednocześnie,,ładowanie,, w swoją orkiestrę,,symfoniczną czy inne tego typu lansowanie lokalnych ambicyjek.Od takich działań są wladze lokalne - miejskie.Ten POdły kłamczuch przez wiele lat na plecach Bydgoszczy - lansując utopijny i nie istniejący faktrycznie ,,zwiazek dwumiasta,, - pozyskiwał fundusze z których NIEPROPORCJONALNIE WIELE trafiało do toruńskiej kieszeni.Sami zbyt słabi i nie znaczacy ssali z naszego potencjału.Naciąganie prawa to jego specjalnośc, co bardzo, ale i kolejny raz UDOWODNIL, ,,tworząc swój - IDIOTYCZNY i jak zwykle rozumiay TYLKO PO swojemu niby ,,toruński obszar metropolitalny,,.Nie tylko śmiechu warte a i gest politowania to nazbyt mało. 09:52, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

4 2

Niby wszyscy chcą odwołania Całbeckiego : PIS, Lewica Razem, rzekomo również bydgoska "frakcja" PO,
a Całbecki trzyma się mocno. Ciekawe jakim cudem ? 10:27, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArchArch

5 2

Obawiam się ze nawet jeśli się uda to kolejny będzie równie niekompetentny. Niby skąd platforma ma wziąć rozsądnego człowieka ? 11:13, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

znany muzyk znany muzyk

0 0

co sie czepiacie przeciez skomponowalem Wsiasc do pociagu bylejakiego 15:51, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%