Zamknij
REKLAMA

3 890 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. W Bydgoszczy 73

10:08, 22.02.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia podaje, że  służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły w Polsce 3 890 nowych zakażeń koronawirusem. W Kujawsko-Pomorskiem zarejestrowano ich 217, a w Bydgoszczy 73.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że służby sanitarno-epidemiologiczne  wykryły w województwie kujawsko-pomorskim 217 nowych zakażeń (242 mniej niż wczoraj). Wirusa wykryto u 73 osób z Bydgoszczy (17 mniej niż wczoraj) i u 24 osób z powiatu bydgoskiego (1 mniej niż wczoraj).

Raport Ministerstwa Zdrowia drugi dzień z rzędu nie wykazał dzisiaj żadnego zgonu osoby z Bydgoszczy zarażonej koronawirusem. 

Dzisiaj w regionie według danych Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na 1 604 łóżka szpitalne przeznaczone dla pacjentów chorych na COVID-19 zajętych jest tak jak wczoraj 779. Natomiast na 159 respiratorów, zajętych jest 111.

W całym kraju wykryto w ciągu minionej doby 3 890 nowych zakażeń (3148 mniej niż wczoraj). Wykryte zakażenia w województwach: mazowieckie (699), pomorskie (545), podkarpackie (363), śląskie (306), dolnośląskie (254), małopolskie (234), kujawsko-pomorskie (217), wielkopolskie (217), lubuskie (204), warmińsko-mazurskie (158), łódzkie (138), zachodniopomorskie (111), lubelskie (101), świętokrzyskie (85), podlaskie (79), opolskie (52). 127 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W ciągu minionej doby wykonano w kraju ponad 24,9 tys. testów (12,5 tys. mniej niż wczoraj).

Ministerstwo Zdrowia podaje, że z powodu COVID-19 zmarły w ciągu minionej doby w Polsce 3 osoby (18 mniej niż wczoraj).  Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób (59 mniej niż wczoraj).

Z porannego raportu wynika, że  koronawirusa w całym kraju stwierdzono dotąd u 1 642 658 osób. 42 188 osób, u których wykryto wirusa, zmarło.

Dzisiaj w kraju zajętych jest przez chorych na COVID-19 12 868 łóżek szpitalnych (259 więcej niż wczoraj). 1 336 pacjentów przebywa pod respiratorem (4 mniej niż wczoraj). Kwarantanną objętych jest 147 208 osób (8 892 mniej niż wczoraj).

Od początku epidemii ozdrowiało 1 384 373 osób. Od wczoraj koronawirusa pokonało 5 959 osób.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Co dalej z TretynamiCo dalej z Tretynami

2 0

Na UMK poza osobami z Collegium Medicum (jednostka uczelni) do szczepień zgłosiło się 1127 pracowników z pozostałych jednostek. Minister Czarnek mówił w środę, że według niego, "nigdy w żadnym punkcie i w żadnym momencie nie informował nikt z rządu nikogo o tym, że w grupie zero będą szczepieni nauczyciele akademiccy, którzy nie są związani ze światem medycyny". Zdaniem ministra "na pewno na pierwszym froncie walki z koronawirusem nie są nauczyciele akademiccy, którzy nie są związani z kierunkami medycznymi". - Dlatego uprzejmie proszę pana rektora o niezwłoczne, szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie - zaznaczył Czarnek. 11:18, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

naukowiec naukowiec

0 1

chyba JM Rektora ale on ma cie w duzym powazaniu 11:44, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

0 1

W weekendy mniej zachorowań i zero zgonów... ciekawe czym jest to podyktowane?
Czyżby im więcej lekarzy przy pacjentach tym częściej chorują i umierają? 11:54, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do naukowcado naukowca

1 0

Tak sami torunianie piszą o twoim idolu a ty nadal go uwielbiasz?....Ojciec – funkcjonariusz UB i strażnik obozu pracy w Mielęcinie, w którym torturowano więźniów. Dwaj bracia – funkcjonariusze więziennictwa. Kolejni – jeden zarejestrowany jako TW wojskowej bezpieki, drugi – funkcjonariusz Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych. Siostra jako licealistka wstąpiła do ORMO – to najbliższa rodzina prof. Andrzeja Tretyna, który sam był w PZPR. Z kolei jego teść pełnił kierownicze funkcje w KW PZPR w Łomży.
Profesor Andrzej Tretyn pochodzi z resortowej rodziny – wynika z dokumentów znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej. Jego ojciec Edward Tretyn był funkcjonariuszem Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego – pracował jako strażnik w Służbie Więziennej. Był także członkiem komunistycznej Polskiej Partii Robotniczej, która podlegała Moskwie. „Politycznie pewny, do nacjonalizmu wrogi, ustosunkowany dobrze” – czytamy w dokumentach IPN w jego ocenie politycznej.
Wuj obecnego rektora UMK w Toruniu, Stanisław Tretyn (rocznik 1935), podobnie jak brat (czyli ojciec prof. Tretyna), pracował w Służbie Więziennej jako naczelnik Zakładu Karnego we Włocławku. Od 1956 roku działał także w PZPR – był zastępcą przewodniczącego gminnej Rady Narodowej we Włocławku i słuchaczem Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu. W październiku 1977 roku został sekretarzem ds. propagandy w Komitecie Wojewódzkim PZPR we Włocławku.
Z więziennictwem w czasach PRL byli też związani dwaj bracia prof. Tretyna. Ryszard (rocznik 1947) był zastępcą dyrektora w gospodarstwie pomocniczym przy Zakładzie Karnym we Włocławku, a Zbigniew Tretyn (rocznik 1953) pracował w Służbie Więziennej.
Z resortem był też związany inny brat – Leszek Tretyn, który podobnie jak inni członkowie rodziny Tretynów należał do PZPR. Był funkcjonariuszem Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych we Włocławku.
Kolejny brat – Stanisław Tretyn (rocznik 1944), absolwent wydziału fizyki UMK w Toruniu, był zastępcą dyrektora w Przedsiębiorstwie Zagranicznym w Polsce „Wille”, które w latach 70. rozpoczęło działalność we Włocławku. W 1984 roku, gdy był pracownikiem włocławskiego „Drumetu”, został zarejestrowany przez Wojskową Służbę Wewnętrzną w Toruniu jako TW o pseudonimie Magda. W aktach znajdujących się w IPN widnieje zobowiązanie własnoręcznie napisane i podpisane przez Stanisława Tretyna. Jak czytamy w dokumentach IPN, TW „Magda” przekazywał wiarygodne informacje, miał bardzo pozytywny stosunek do organów KW WSW; wykazywał też inicjatywę i pomysłowość.
Jedyna siostra obecnego rektora UMK w Toruniu – Elżbieta Tretyn (rocznik 1957) – jako młoda dziewczyna zapisała się do ORMO, czyli Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. Była wówczas uczennicą liceum i członkiem ZSMP, a wstąpiła do ORMO, ponieważ chciała się przyczynić do „ładu i porządku w Ojczyźnie”.
Z systemem komunistycznym był także związany teść prof. Tretyna – Julian Mosiejko, członek PZPR, który pełnił kierownicze funkcje w Komitecie Wojewódzkim PZPR w Łomży. Wielokrotnie odznaczany należał do najbardziej zaufanych towarzyszy, o czym świadczą m.in. jego delegacje do Moskwy. W 1969 roku Julian Mosiejko wstąpił do ORMO.
„Uprzejmie proszę o przyjęcie mnie w poczet członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej, gdyż wspólnie z innymi towarzyszami chciałbym uczestniczyć w sprawowaniu porządku i ładu publicznego” – tak teść prof. Tretyna motywował swój akces przystąpienia do przybudówki resortu siłowego PRL-u.... 12:02, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czy kolejny ministerCzy kolejny minister

1 0

uwielbia miasteczko nad strugą toruńską, z tradycjami krzyżackimi? Z Forum Kujawskiego 12.02. br.<<< W ubiegłym tygodniu odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe minister Przemysław Czarnek zaktualizował wykaz czasopism naukowych, co wywołało różnego rodzaju kontrowersje – chociażby ze strony Polskiej Akademii Nauk. Niestety miana czasopisma naukowego nie odzyskała ,Kronika Bydgoska”.
Bycie czasopismem naukowym to nie tylko ranga sama w sobie, ale za publikowanie w takim periodyku otrzymuje się punkty naukowe, co powinno wpływać na wyższą jakość treści, bowiem zachęca do publikowania naukowców, którzy chcą zdobywać wyższe tytuły naukowe.
,,Kronika Bydgoska” to najbardziej uznane czasopismo naukowe w Bydgoszczy, wydawane od 1967 roku, przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Coroczne wydania Kroniki ubogacane są pracami magisterskimi absolwentów UKW. Do ubiegłego roku Kronika była czasopismem naukowym, wówczas jednak z listy spadła (ministrem odpowiedzialnym za szkolnictwo był Jarosław Gowin). Na liście pojawiły się za to ,,Roczniki Toruńskie”.>>>
Zaktualizowana w ostatnim czasie lista nie przywróciła ,,Kroniki Bydgoskiej”, nadal są natomiast na niej ,,Roczniki Toruńskie”. 12:40, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prezes zawiesza?Prezes zawiesza?

1 0

a tow. i konfidenci powiązani z tow. A. Tretynem swoje?...Poseł PiS z Torunia i pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Zbigniew Girzyński został decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego zawieszony w prawach członka PiS. To pokłosie pojawiających się informacji, że poseł znalazł się w gronie pracowników UMK i otrzymał pierwszą dawkę szczepionki.
Jak informuje UMK chęć zaszczepienia w pierwszym naborze zgłosiło 1,2 tys. z około 4 tys. zatrudnionych na uniwersytecie. Szczepieniami objęci zostali nie tylko pracownicy Collegium Medicum, ale też pozostali pracownicy niemedyczni z części toruńskiej UMK - w tym 47-letni poseł Zbigniew Girzyński.
Poseł jest zatrudniony w Wydziale Nauk Historycznych UMK.... 12:57, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Strata pieniędzy Strata pieniędzy

0 0

Podatników, z koordynującej zrobiła się sekretarka a pieniadze koordynujacej.
Dlaczego z medyka zrobi o sekretarkę, cały dzień przy kompie. 21:13, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie powinnaNie powinna

1 0

Być zwierzchnikiem osoba, która sama nie przestrzega zakazu palenia, ba nawet nie wyciąga konsekwencji od podwładnych. Szanujmy własne zdrowie i innych. 06:02, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%