Zamknij
REKLAMA

Rafał Bruski zdyscyplinował policję podczas pierwszej legalnej manifestacji w Bydgoszczy

19:08, 23.02.2021 | ech
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Dzisiaj odbyła się w Bydgoszczy pierwsza manifestacja, która została określona jako legalna. Podczas wydarzenia przemawiał m.in. Rafał Bruski. Kiedy policja podjęła próbę interwencji, spotkała się z kontrą prezydenta Bydgoszczy. Krótki wykład na temat  wolnych mediach wygłosił Józef Herold, były redaktor naczelny "Gazety Wyborczej w Bydgoszczy".

Środowiska, które dotąd protestowały pod hasłami "wolnych sądów", "wolnych mediów", Strajku Kobiet, feministycznymi, solidarności z Unią Europejską, tolerancji, zorganizowały dzisiaj wiec na Starym Rynku. Manifestacja została określona jako "pierwsze w Polsce w 2021 zarejestrowane zgromadzenie uliczne powyżej 5 osób!".

"Nasze wolności obywatelskie, praworządność, równość wobec prawa, wolność mediów są dotkliwie naruszane lub zagrożone. Obywatelki i obywatele są prześladowani, bici zastraszani, oszukiwani. Rząd jest przeciw nam, więc my jesteśmy przeciw takiemu rządowi. Polska musi być wolna!" - uzasadnili powód zorganizowania manifestacji organizatorzy.

Prowadzący zgromadzenie poinformował, że organizatorem wydarzenia jest Brygada Ulicznej Opozycji i wskazał powody jego organizacji. - Spotykamy się dlatego, że nie akceptujemy polityki Kaczyńskiego, nie akceptujemy tego, ze rządzi on krajem poprzez konflikt, rządzi krajem poprzez korupcję i chaos prawny, ogranicza prawa obywatelskie, niszczy sądy, niszczy prokuraturę, niszczy policję, niszczy media i niszczy całą naszą demokrację, ponieważ ostatnie nasze wybory prezydenckie nie były w pełni demokratyczne - wyliczał i dodał: - Nie jest to demonstracja sensu stricto Strajku Kobiet, ale przyłączamy się również do postulatów Strajku Kobiet. Łączymy się z kobietami - zadeklarował lider zgromadzenia.

Przemówienia nastąpiły po minucie ciszy dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Jana Lityńskiego.

Pierwszy, do ponad 40 organizatorów, uczestników manifestacji i dziennikarzy przemówił  Rafał Bruski. Prezydent Bydgoszczy postanowił wyróżnić kilkunastu policjantów, którzy stali w oddali. - Panowie policjanci, jeżeli chcecie, to zapraszam bliżej, będą lepsze ujęcia - zaprosił funkcjonariuszy do zajęcia miejsc na pierwszym planie manifestacji, a nie na jej opłotkach.

Rafał Bruski przywołał art. 57 konstytucji zapewniający wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. - Zgodnie z tymże artykułem konstytucji, jakże łamanej w wielu obszarach przez tych, którzy sprawują władzę, dzisiaj możemy tutaj się legalnie spotkać. Potwierdził to wyrok sądu, który nie ukarał tych, którzy te pseudo-prawo tworzą - podkreślił Bruski, tymi słowy przywołując wyrok sądu karnego w Krakowie, który uznał, że politycy PiS nie będą ścigani za ewentualne złamanie obostrzeń podczas obchodów rocznicy smoleńskiej na Wawelu. - Ci, którzy rządzą krajem chcą za nas o wszystkim decydować. To jest zupełne zaprzeczenie tego, o co Polska i między innymi świętej pamięci pan Lityński walczyli, aby podmiotowo traktować każdego człowieka i każdy człowiek mógł decydować o swoim życiu - mówił prezydent Bydgoszczy, wskazując, że jest coraz więcej obszarów zawłaszczanych przez władzę. Jako przykład podał zamiar przejęcia przez państwo służby zdrowia, a także ustalenia nowego spisu lektur obowiązkowych przez ministra edukacji. Prezydent Bydgoszczy wezwał do uczestnictwa w spotkaniach takich jak dzisiaj, podczas których walczy się o wartości.

O stanie praworządności i represjonowaniu sędziów mówił sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy i członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” Jakub Kościerzyński. - W Polsce mamy zagrożenie praworządności na poziomie systemowym - stwierdził sędzia Kościerzyński i dla uzasadnienia tak postawionej tezy przywołał akty podjęte przez organy Unii Europejskiej. - Ta władza postawiła sobie za cel przejęcie sądownictwa i prokuratury oraz pełne upolitycznienie sądownictwa i prokuratury - wskazał Kościerzyński.

Nagle, podczas wystąpienia sędziego Kościerzyńskiego rozległ się emitowany z policyjnego megafonu komunikat, znany uczestnikom z poprzednich "nielegalnych" demonstracji: "Uwaga, uwaga, policja informuje, mamy stan epidemii. Pozostając  w tym miejscu narażasz na niebezpieczeństwo zakażenia siebie i innych" i dalej mówiący o obostrzeniach stanu epidemii i wzywający do pozostania w domu. 

Na podjętą przez policję interwencję zareagował prezydent Rafał Bruski. - Kieruję te słowa do dowodzącego policyjną akcją, która tutaj jest. Mój pracownik wydziału zarządzania kryzysowego poinformował mnie, że to zgromadzenie jest uznane jako nielegalne i że się rozejdziemy. W związku z tym, jeżeli odwagę ma dowodzący akcją, zapraszam tutaj, niech się przedstawi z imienia i nazwiska, niech poda podstawę prawną po to, abyśmy mogli go poznać. Przejdzie pan do historii - zachęcał policyjnego dowódcę Bruski, dodając, by policyjny dowódca  nie chował się za plecami urzędnika.

Dowodzący policyjną akcją nie podszedł jednak do mikrofonu. Wiec był kontynuowany, a policja przestała nadawać komunikat ostrzegawczy. W imieniu środowiska adwokackiego przemówiła Dorota Brejza z Izby Bydgoskiej. - Od kilku lat, codziennie, metodycznie, krok po kroku, po kawałku odbierana jest nam praworządność. Ten fundamentalizm ma tak naprawdę bardzo wiele twarzy. To jest twarz represyjnej ustawy wobec kobiet, to jest twarz upadłego Trybunału Konstytucyjnego, nieistniejącego trójpodziału władz, to jest w  końcu twarz upolitycznionej prokuratury i politycznej policji w służbie partii - wyliczała Brejza.

Do zabrania głosu w imieniu dziennikarzy prowadzący zaprosił Józefa Herolda, byłego redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej w Bydgoszczy".  - Co to są media wolne, media niezależne? - pytał Herold i udzielił odpowiedzi: - Najprościej byłoby powiedzieć, ze to są takie media, które służą społeczeństwu, a nie władzy - stwierdził i dodał, że władza chce mieć kontrolę nad mediami. Herold uznał, że wielkim posłannictwem wolnych mediów jest zapewnienie społeczeństwu dostępu do wiedzy. - Żyjemy w kraju, w którym teraz 25% ludzi mówi, że koronawirus to jest ściema i spisek, co czwarty. Jacek Kuroń w takich razach mówił: "Szkoła, durniu, szkoła!". Dlatego potrzebna jest wiedza i od tego są wolne media. Nie tylko żeby dyscyplinować, ale także żeby uczyć, uczyć demokracji i żeby ją przestrzegać. Wolne media nie są po to, żeby opisywać łamanie prawa, ale żeby nie dopuszczać do łamania prawa. A wiosna przyjdzie. Musimy jej tylko pomóc - zakończył krótki wykład Józef Herold.

(ech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (76)

Czerwone pająkiCzerwone pająki

39 16

Zabrakło tylko skandowania przez nich hasła przewodniego, które mają głeboko w sercu i mózgu KOMUNO WRÓĆ! 22:22, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Była okazja,Była okazja,

35 15

żeby przewieźć się na śmierci Lityńskiego, to się przewieźli. Polityka na grobach w Polsce nadal w modzie. 22:30, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bruski, Bruski,Bruski, Bruski,

42 15

Czy to prezydent tego miasta w którym główne mosty i wiadukty grożą zawaleniem? 22:36, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JózefieJózefie

39 15

rozrabiaczu i kombinatorze finansowy,POrozliczaj się ze swoich,,numerów,, a dopiero POtem .... albo nie NIE BREDZ publicznie, bo jesteś BARDZO niewiarygodny !!!! Już zamilcz.... co było nie wróci choćbyś tego chciał sprzedawczyku. Czyny a nie komunały głoszone ....przy okazji....Tych zas u ciebie raczej ze swiecą szukać.Więcej pokory,,malowany demokrato,,. 22:58, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

39 15

Jaki Bruski, takie tłumy. TW Hero;d wciąż tęskni za czerwienią. O wolność słowa w pracy zapytajcie ratuszowych urzędników. Brawo policja, tylko szkoda, że Bruskiego i spółki nie potrakowano wodą albo gazem łzawiącym. 22:59, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Adolf Hitler JuniorAdolf Hitler Junior

35 13

Cyrk odjechal klauna zostawil, do domów wy stare komuchy!! 23:04, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RickRick

37 13

Najgorszy prezydent Bydgoszczy jakiego pamiętam😠 23:27, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

35 11

Piece kopcą, trują powietrze w Bydgoszczy, wiadukty się sypią, pijane ścieżki rowerowe budują, lodowisko i basen olimpijski prawie bez trybun .... Miasto nie ma gospodarza. Jest szkodnik b,Ruski, marionetka Radusia. Ignorancja aż bije od facjaty Rafcia. Nic nie potrafił zrobić dla miasta no to wziął się za skakanie w godzinach pracy. Wokół same KODy, Obywatele PRLu, staży SBecy i ich rodziny.
23:34, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikimiki

35 13

Zdecydowana większość bydgoszczan nie popiera tej garstki oszołomów i wichłaczy, obrońców złodziei i wrogów normalnych Polek i Polaków. Won z wami na śmietnik historii. 00:20, 24.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AndyAndy

3 18

Zamilcz ciemnoto rydzolowa. 08:58, 24.02.2021


do Andydo Andy

12 2

*%#)!& czerwono tęczowy komunofaszysto! 13:59, 24.02.2021


rnowak4 rnowak4

30 13

Rafał Bruski totalne dno i jeszcze metr mułu 05:29, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Radar Radar

26 11

Z moich obserwacji to te same środowiska które tak bardzo chcą wolności wszystkiego, posługują się jak oni to wymyślili "mową nienawiści". Reasumując teraz chcą wolnych mediów aby tę mowę propagować. No niby jakiś sens w tym jest. Niby anarchia ale jakoś uporządkowana. 05:37, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

terefereterefere

24 8

PiS ma kolejną podstawę do usunięcia Bruskiego ze stanowiska Prezydenta Miasta Bydgoszczy, ale Piś nie ma cojones aby tego dokonać. Doskonale wszystkim żyje się tu lokalnie w partyjnej symbiozie na ugruntowanej pozycji krzykaczy. 06:20, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

9 1

Też tak uważam. 12:00, 24.02.2021


qpqp

24 9

Wolne media i tzw. media niezależne skończyły się, gdy ich głównymi reklamodawcami stały się partyjne klany rządzące samorządami. Jeszcze jakoś to jest, gdy każda ze stron wypowiada się w miarę symetrycznie. Niestety w Bydgoszczy od dłuższego czasu wszyscy z głównego ścieku pisali w jedną stronę propagując propagandy głoszone z PeOwskiego ratusza i PeOwskiego urzędu marszałkowskiego. Jest tak słodko i pięknie, aż się żyg@ć che. A wszystko co złe to przecież wina PiSowskiego rządu. 06:27, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

27 8

Panie prezydencie od siedmiu boleści Bruski... Rozumiem, że dobrze się pan czuje w towarzystwie różnych psychopatów nie potrafiących do dzisiaj uznać wyniku demokratycznych wyborów, zwykłych ulicznych pieniaczy, pożytecznych idiotów a nawet powszechnie już znanego gwałciciela. Ale przypominam panu, że bierze pan pieniądze z naszej kasy za sprawne i gospodarne zarządzanie miastem. I pan właśnie jest od tego, jak d... od sr.nia. Ulice dziurawe jak ser szwajcarski, złodziejskie ceny odbioru odpadów od przedsiębiorców, a przy tym brak kontenerów ( w ub.roku było tak samo), za których opróżnianie miesięcznie wam płacę ponad 1200 zł. Czuję się przez was po prostu bezczelnie okradany. Czy pan to kuma jeszcze czy już zupełnie odleciał? Jeśli lepiej się panu z tymi osobnikami, a także razem z rozwydrzonym chamstwem drzeć n a całę miasto mor.ę wypier...ać, to ja powiem wprost - wypier...aj! Z ratusza. A żerująca na uczciwych ludziach mafia w mundurach ( togach te, o czym świadczy ten osobnik gwałciciel) i tak jest po waszej , ubeckiej stronie. Zawsze tak było. Lewacką hołotę eskortują, a patriotów prowokują, gazują, pałują, a nawet do nich strzelają. Dlatego nie musi pan grać durnia, jako rzekomo przez nich zagrożony. Dość przytoczyć tu przypadek asp.szt. Tomasza Frydrychowicza, który jak anioł stróż pilnował, aby patrol wezwany przez radnego Bogdana Dzakanowskiego, "dobrze się spisał".... Na okoliczność podejrzenia pana i tego drugiego, rozczochranego aroganta, o wypełnianie obowiązków pod wpływem środków rozweselających...Po korzystnych dla pana zeznaniach przed sądem, kariera Frydrychowicza niemal eksplodowała. To oczywiście czysty przypadek... 07:30, 24.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AdaAda

5 2

Masz 100% racji! 17:48, 24.02.2021


@@

1 9

zwyklym pisowskim klakierem jestes. 18:00, 24.02.2021


WojasWojas

27 8

Pruski, ty się weź do roboty, bo za to ci płacą. Dość rozpolitykowanych sędziów. Wy rozumiecie tylko język lampartowej i szajbus-bajbusowej więc kieruje do was apel: "wyyy.pierdaaaalaaaać!!!!!!" 08:06, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArchArch

25 8

Polityczna Prostytucja uliczna rodem z PRL. Bruski sięgnął dna i puka w nie od spodu. 08:40, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WojasWojas

26 9

Ponoć druga legalną manifestację Pruski zorganizuje pod Mostem Uniwersyteckim. Świetny pomysł!!!!! Trzeciej już nie będzie ....... 08:49, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

23 8

Panie sędzio Kościerzyński ! Sądownictwo owszem jest upolitycznione, nawet skrajnie, ale za sprawą takich sędziów jak Pan. Sędziowie nie są od przemawiania na wiecach. Sędziowie powinni orzekać na salach sądowych. W takiej roli są naprawdę niezawiśli. Bardzo wiele wyroków wydanych za rządów PIS było niezgodnych z linią polityczną władzy. I właśnie na możliwości wydawania takich wyroków polega niezawisłość sędziowska. 08:53, 24.02.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

vvvvvv

8 2

Sędziowie powinni być wybierani w wyborach powszechnych! 12:05, 24.02.2021


StenSten

11 0

Jest to jakaś myśl. Problem jednak w tym, że tacy wybierani przez obywateli sędziowie mogliby zachowywać się koniunkturalnie, aby przypodobać się wyborcom. W praktyce chodziłoby przede wszystkim o unikanie krytyki medialnej, gdyż na temat pracy sędziego ludzie dowiadywaliby się głównie z mediów. Innymi słowy, przy takim rozwiązaniu ustrojowym groziłaby nam swoista sędziowska poprawność polityczna. Myślę jednak , że w sprawach drobnych wybieralni sędziowie pokoju prawdopodobnie odegraliby pozytywną rolę. 12:56, 24.02.2021


Leonard BorowskiLeonard Borowski

0 0

Pozwólcie, że się wtrącę. Najważniejszym kluczem do drzwi rzeczywistej sprawiedliwości , niezawisłości i zwykłej uczciwości, jest likwidacja wszelkich (nie tylko sędziowskich) immunitetów chroniące np. takie kanalie jak ten pajac gwałciciel na wiecu. A tak zamiast uczciwych sądów, w większości mamy to g..., które się rozlewa z szamba o nazwie " wymiar sprawiedliwości." Tacy jak on mogą nam powiedzieć cytatem z "Misia": " Ja tu jestem kierownikiem. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?". No właśnie, co możemy takiemu politykującemu pajacowi w todze zrobić? Nominalnie Polską rządzi partia o nazwie " Prawo i Sprawiedliwość", a mamy tu totalne bezprawie i jawną niesprawiedliwość w sądach, prokuraturach , a nawet milicji. Gdzie szemrani, skorumpowani kolesie o ubeckim rodowodzie, są w zasadzie bezkarni. Mogą nas spokojnie w biały dzień bezczelnie okradać, oszukiwać, pomawiać i nawet obrażać. A taka kanalia jak Szurka czy inna Paśniewska, jeszcze będzie ich bronić. Polska jest państwem mafijnym i dlatego trzeba robić wszystko, aby takiej patologii nie utrzymywać. 11:22, 25.02.2021


HahahaHahaha

9 21

Ale widać jak pisowski motłoch bólu d*py dostał w komentarzach :D Słychać wycie? Znakomicie :D 09:09, 24.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

obywatelobywatel

18 2

Czy rzeczywistość oglądasz w lustrze, czy masz już zwidy? 09:37, 24.02.2021


do hahahado hahaha

11 2

Czerwono tęczowy degeneracie zabije ciebie nienawiść typowa dla komunofaszystów! 14:04, 24.02.2021


dziadekdziadek

10 19

Umiłowani bracia i siostry w Tadziku i Yaro/ legendzie stanu wojennego ha ha!!!!!/ tacy jesteście bohaterowie. Gdzie byliście 13 XII 81r. Albo nie było was na świecie lub jak Yaro leżeliście pod łóżkiem *%#)!& w gacie ze strachu . BOHATERAMI JESTESCIE PO ROKU 90 wtedy odwaga staniała 09:31, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StenSten

13 2

Bruski był bohaterem 13 grudnia 1981 ? Pierwsze słyszę . A może takim bohaterem był sędzia Kościerzyński albo mecenas Dorota Brejza ?
Może Józefa Herolda internowano ? Bohaterów ci u nas pod dostatkiem. 10:39, 24.02.2021


arekarek

22 9

łajza organizuje manifestację a most uniwersytecki zamknięty i winnych brak.Co za osły wybierają takie *%#)!& na prezydenta ??. 09:50, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

doradcadoradca

23 7

ob.B ruski skonczyles Szkole o statkach w Gdyni twoje miejsce na lodolamaczu bo ci Bydgoszcz zaleje 09:54, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sebaseba

8 21

Brawo, Panie Prezydencie! 11:25, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SlickSlick

16 5

A za co brawo? Za walące się mosty i wiadukty? Za podskakiwanie na spędach kodziarzy? Za udzielanie sobie samemu zgody na manifestację w dobie pandemią? Jeśli Polska to rzekomo Rosja i Białoruś to należało Bruskiego spałować, polać wodą i wysłać do kolonii karnej, przynajmniej miasto by odetchnęło. 13:52, 24.02.2021


annaanna

22 8

może tak by zdyscyplinował swoich 1000 urzędasów i leni ze Straży Miejskiej ?!. 11:55, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

doswiadczonydoswiadczony

13 1

i sekretarke bo rzuca sluchawka nawet jak sie mowi milego dnia 12:35, 24.02.2021


fordonfordon

23 8

Osioł na ratuszu? Mosty się walą, Bydgoszcz zakorkowana smog zabija, prezydent się bawi w protesty bez sensu !!! To taką rzeczywistości wybrała sobie czerwona Bydgoszcz ! 13:01, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

znany politolog znany politolog

2 2

nie protestuje !! w Poznaniu sa koziolki a nie matolki 17:08, 24.02.2021


PrawdziwyPrawdziwy

9 20

Brawo Panie Prezydencie ! Tak trzymać 13:45, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

16 9

Taki z ciebie prawdziwy czerwono tęczowy komunofaszysta, więc wypppierrrdalaj! 14:07, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dziadek doStenaDziadek doStena

10 16

Ja tylko się pytam gdzie 13XII byli papierowi bohaterowie obalający komune Sten , Fordon ,Slic , Arek ,Wojas.Wychodzi że tam gdzie wasi idole Kaczyńscy ,Piotrowicz , Pawłowicz sędzia Kryże Sasin,Suski i tylko tyle . 14:27, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SlickSlick

10 0

A gdzie ty byłeś bohaterze? 15:54, 24.02.2021


BożenaBożena

10 17

Znowu wysyp prawicowych eunuchów typu fordon, Sten, Arch, Wojas ... boli was ? ma boleć ! 14:30, 24.02.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

SlickSlick

15 4

Co niby ma nas boleć? Twoje prostactwo? 15:52, 24.02.2021


MarekMarek

11 4

Wytrzeźwiej Bożena i załatw sobie wreszcie chłopa z 1,5 - metrowym członkiem, bo o takim marzysz. A że urodę masz radiową, nawet pijany menel cię nie dotknie, bo się brzydzi. 16:45, 24.02.2021


BorzenBorzen

3 0

Taka z ciebie Bożena, jak ze mnie cesarz. Bujaj się padalcu z czerwono tęczowego bagna! 07:24, 25.02.2021


Sten do DziadkaSten do Dziadka

16 9

To ja ciebie po raz drugi spytam, co robili 13 grudnia 1981: Bruski, sędzia Kościerzyński, adwokatka Dorota Brejza, Herold ? Warto również byłoby wiedzieć, co 13 grudnia 1981 robili tacy prominenci PO jak Tusk, Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz,Dariusz Rosati, Marcin Święcicki i wielu innych. 14:41, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pasjonat kremówekpasjonat kremówek

0 0

Dorota Brejza urodziła się w 1984. Faktycznie ciekawe co robiła w grudniu 1981, imbecylu 12:11, 25.02.2021


Sten do BożenySten do Bożeny

17 8

Jesteś równie prymitywna co agresywna. Co mianowicie miałoby mnie boleć ? Te niezbyt mądre wystąpienia opozycjonistów ? Tak się dzieje przecież nieprzerwanie od pięciu lat. Krzyczą, pyskują, podnoszą larum, a rząd pisowski jak trwał tak trwa nadal. Prawdziwe eunuchy polityczne to właśnie ci krzykacze z PO i z Lewicy. Cała ich para idzie wyłącznie w gwizdek. Gdyby mieli trochę więcej testosteronu, dawno obaliliby rząd PIS-u, którego tak nienawidzą. 14:48, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WolnaWolna

17 6

Pruski jest największym szkodnikiem dla ludzi i miasta .Znienawidzonym przez zdecydowaną większość obywateli 15:55, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fordonfordon

15 5

Gorsi od tych czerwonych POpapraniców są idioci, którzy ich wybrali!!!!np. Bożena Dziad od Stena tym podobne stwory, którym oszczędzono aborcji !
16:10, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DziadekDziadek

4 9

Nie wiem co robiły osoby które wymieniłeś / mówisz umacniały komune/ ja tylko się pytam co robiły o.soby które twierdzą że ją obalały . Tusk ,Schetyna byli tam gdzie Kuroń , Michnik , Modzelewski. Do Slica 13XII 81r . byłem . Fordon ja byłem za tym żeby 2 mld przekazać na dzieci chore na raka ,ty na TVPIS i programy muzyka z szopy i z pod płota .Dla ciebie najważniejsze są dzieci nienarodzone a chore i niepełnosprawne niech .............. 17:05, 24.02.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

fordonfordon

7 1

Mówisz jak TVN i wybiórcza cię nauczyła żałosny jesteś !
18:22, 24.02.2021


ReneRene

1 8

W górę dziadka dobra gadka .Fordon ty jesteś cienki jak metr sznurka miłośniku Zenka i przeboju Gacie w kropki 19:01, 24.02.2021


SlickSlick

3 0

Zapewne byłeś tam "gdzie stało ZOMO",bo jeśli reraz popierasz pogrobowców czerwonych i lewactwo to nigdzie indziej nie mogłeś być. W Solidarności, także w Regionie Bydgoskim sporo było "naprawiaczy socjalizmu", Zarząd Regionu też nie był jednolity wbrew pozorom. A ty teraz idący ramię w ramię z lewakami to wstyd dla ciebie. I zapewniam ciebie, ja 13.12.1981 byłem po właściwej stronie i poniosłem tego konsekwencje. 07:17, 25.02.2021


cock specjalistacock specjalista

11 5

moze dla Bozeny wystarczy 1/2 cala dlugosci 17:13, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KajotKajot

7 16

Brawa dla prezydenta Bruskiego. 17:54, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdaAda

14 5

Przynajmniej upewniamy się, że to nie gospodarz tylko zwykły karierowicz. 17:57, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cały LityńskiCały Lityński

10 6

Niby inteligentny i mądry na wskroś a wchodzi na kruchy lód a przecież tyle mówią w telewizji ,że nawet dziecko o tym wie ,co grozi takiej osobie. To był doradca Komorowskiego to jest śmieszne. Też ,ta prezydentura tak wyglądała i kraj cały zmierzał do upadku. I obecnie ci protestujący,też mają takie móżdżki?Nigdy więcej takich osobników. 17:58, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

3 10

Zanim wPiSzesz swoje dyrdymaly, zastanow sie. 18:03, 24.02.2021


The Big EThe Big E

6 9

Myślę, że obecny prezydent jest bardzo zadowolony z tego bluzgu tutaj, bo wiadomo, im ratlerek ma mniejszą d... do kopania, tym głośniej pyszczy. Czyli - prawdziwych przeciwników nie ma, bo silne zwierzęta działają po cichu. Jest już prezydentem trzecią kadencję, ostatnie wybory mogło fałszować PiS, nie PO, więc gdzie problem? Jeżeli komuś zależy NAPRAWDĘ na dobru miasta, to może przedstawi mieszkańcom jakąś alternatywę, która przekona więcej niż tych może 50 przekonanych, zaglądających tutaj. Piszę serio, bo tu widzę tylko program "Precz z Bruskim". Podobny miał przed laty niesławny toruńczyk Girzyński Zbigniew, coś w stylu: J... komunę, j... opozycję, j... wielką siostrę (znaczy Bydgoszcz). Tyle że on się urządził na tym, bo miał tatę Rydzyka i mamę Sobecka. A co mają tutejsze pisiory, poza małą d... do kopania, rzecz jasna? 18:01, 24.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

awatarawatar

4 1

Ty masz ten mózg wyprany ! A osioł to mądre żwirze ucz się od niego!!!! 18:09, 24.02.2021


Taki los czerwonej BTaki los czerwonej B

2 0

mieć Bruskiego za prezydenta trzecią kadencję. Choć przyznam z żalem, do pierwszej też się przyczyniłem. 22:24, 24.02.2021


LikonLikon

12 1

P. Jakub Koscierzyński to rzeczywiście prominentna postać bydgoskiego sądownictwa, zgromadzonego pod parasolem "Iustitia" Jego zasługi w narrację o "prześladowaniu" sędziów przez nową władzę , są ogromne. Jakoś nie zasłynął swoimi zdolnościami , w okresie działań SLD, a potem PO i PSL. Napisał kryminał pod tytułem " Wymiar sprawiedliwości pod presją" zatrudniając panów M. Bobera i P. Gąciarka do czarnej roboty , a samemu podpisując się jako redagujący . I co tam jest ? Prześladowania polegają na podjęciu czynności wyjaśniających,, lub wszczęcie postępowań dyscyplinujących wobec 31 osób, a również szykany polegające na przeniesięniu do innego wydziału, albo odwołaniu ze stanowiska Prezesa sądu, choć przepisy to umożliwiają. Sam również nie dopełnił wpisu w oświadczeniu majątkowym. choć wiadomość ta nie została do końca wyjaśniona p Kościerzyński. Skandalem na pewno jest Pana obecność na tej demonstracji, zwarzywszy na to, że jest Pan urzędnikiem państwowym, opłacanym przez nas podatników. To z mojego podatku emeryta, będzie Pan otrzymywał " emeryturę," na którą nie wpłacił Pan ani grosza. Iustitia - organizacja wzajemnej adoracji. 18:07, 24.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Likonado Likona

1 3

Ucz się j. polskiego, bo zważywszy temat , trochę pajacujesz! 07:29, 25.02.2021


BydgoszczBydgoszcz

16 4

Bruski komu ty służysz nie kpij z obywateli włącz oświetlenie na ulicach 18:25, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wybitny politolog wybitny politolog

3 9

Bozena ma racje ! B ruski to prezydent wszyskich w Bydgoszczu a wy go osmieszacie zapominajac nawet nauke kk /nie mylic z kodeksem karnym/ Kochaj blizniego jak siebie samego 19:31, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@The Big E@The Big E

3 9

dziękuję za przypomnienie tego co wygadywał ten Z. Girzyński na temat Bydgoszczy, dzięki której obecnie został zaszczepiony, bo tow. toruńscy i rydzykowa posłanka ukradli nam AMB w 2004 roku za rządów byłego prezydenta K. Dombrowicza ,zakochanego w tym uniwerku pełnym patologii . Pamiętam jak ten obłudny człowieczek z szelaszczącą mową , miłośnik podróży wraz ze swoją rodziną, za pieniądze podatników domagał się jeszcze witacza w Bydgoszczy? Czy, można być bardziej wredną, obłudną istotą, niż ten ponoć katolik, pewnie prawdziwy? 23:17, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PredatorPredator

13 3

Pan Bruski Prezydent Miasta angażuje się w wiece, przemawia, czyżby był już znużony swoją prezydenturą? Może zapomniał ,że jest prezydentem wszystkich bydgoszczan i głosowali na niego nie tylko sympatycy PO.Moim zdaniem dopóki pan Bruski piastuje swój urząd powinien publicznie zachować neutralność. Być może jednak takie działanie jest to podwaliną pod przyszłe plany po odejściu z urzędu. 07:30, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sten do LikonaSten do Likona

7 3

Pan Kościerzyński jest osobą stosunkowo młodą i przez to nie potrafi porównać dzisiejszej sytuacji sędziów z ich sytuacją w czasach PRL. Prawdopodobnie nie wie o tym, że komuniści niepokornych sędziów po prostu wyrzucali z pracy i to bez przeprowadzania jakiegokolwiek postępowania dyscyplinarnego. Wystarczało zastosowanie wieloznacznej klauzuli ustawowej : " Nie daje należytej rękojmi wykonywania zawodu sędziego". A ponieważ owa "rękojmia" obejmowała także wszystkie inne zawody prawnicze, taki wyrzucony na bruk sędzia musiał szukać zatrudnienia daleko poza sądownictwem, prokuraturą, adwokaturą czy notariatem. Znajdował w końcu stanowisko pracy kiepsko płatne, bez żadnych perspektyw na awans zawodowy. Na dodatek zostawał objęty czujną obserwacją przez dyrektora, kadrową i okazjonalnie albo i na stałe przez 'opiekuna' zakładu pracy z ramienia SB.
Warto o tym wszystkim pamiętać, gdy dzisiaj pokrzykuje się o rzekomo naruszanej niezawisłości sędziów, posiadających ustawowo zawarowane gwarancje wykonywania zawodu niezależnie od zawirowań politycznych. 09:02, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sten do DziadkaSten do Dziadka

8 1

Mylisz się w sprawie pobytu Tuska i Grzegorza Schetyny w dniu 13 grudnia 1981. Kuroń, Michnik i Modzelewski zostali tej nocy internowani i przebywali w areszcie. Tusk i Grzegorz Schetyna spokojnie pozostawali na wolności.
Nie to jest jednak najważniejsze. Otóż w dniu 13 grudnia 1981 niestety NIKT komuny nie obalił. Ani Kuroń, ani Tusk, ani Kaczyński. Myślę, że Jaruzelski i Kiszczak tarzają się ze śmiechu w grobach, gdy słyszą takie opowieści. Rządzili Polską jeszcze przez 8 lat, a potem włos z głowy im nie spadł, gdyż takie gwarancje osobistej nietykalności uzyskali nieformalnie w Magdalence właśnie od twoich idoli. Tak w rzeczywistości wyglądało owe "obalenie" komuny. 09:16, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziadek do Stenadziadek do Stena

0 3

Nigdy nie twierdziłem że komuna padła 13XII 81 r. Tego dnia nastąpiły represje wobec osób które im zagrażały , zginęli górnicy do więzienia trafili Wałęsa ,Kuroń .Tusk,Modzelewski,Michnik Rulewski. Jaruzelski z Kiszczakiem tarzali się ze śmiechu na myśl o zatrzymaniu Kaczyńskiego który schował się pod łóżkiem ze strachu .Jaki on BOHATER to było widać na strajku kobiet kiedy ochraniały go odziały milicji . Nie trudno wyobrazić sobie go 13 XII ale się zgadzam ze postąpili z nim okrutnie .Przecież mogli go zatrzymać przesłuchać , dać mandat za deptanie trawników. I dzisiaj byście obchodzili miesięcznice , rocznice Były by msze święte, festyny , jarmarki zaśpiewał by Zenek 15:40, 25.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SlickSlick

1 0

Ty masz totalną obsesję na tle Kaczyńskiego. Przeczytaj jego życiorys działał w opozycji kiedy ty o tym nie pomyślałeś bohaterze. I nie pisz tu o "babonach" jako o kobietach bo prawdziwym kobietom uwłaczasz. Komunistyczny beton. 08:40, 26.02.2021


Sten do dziadkaSten do dziadka

2 0

Widzę, że dla ciebie najważniejsze są internowania w dniu 13 grudnia 1981. To się wydarzyło 40 lat temu. Czyżby przez kolejne 40 lat nic się działo ? Czyżby historia stanęła w miejscu ?
Tak nawiasem mówiąc różni ludzie byli internowani 13 grudnia 1981. Lech Kaczyński, Macierewicz, Andrzej Gwiazda, Anna Walentynowicz, Andrzej Rozpłochowski i wielu innych sympatyków prawicy również. A Moczulski, Ziembiński, Szeremietiew zostali wsadzeni do więzienia już we wrześniu 1980. Lewica laicka jakoś wtedy nie protestowała. Dodam jeszcze, że 13 grudnia 1981 zostali internowali także m.in. Gierek, Jaroszewicz, Grudzień, Majchrzak i kilkunastu im podobnych. Tym towarzyszom też należy stawiać pomniki ?
Przemyśl to wszystko jeszcze raz. 09:01, 26.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%