Zamknij
REKLAMA

Policjant z komisariatu na Błoniu już 18 razy oddał osocze po pokonaniu Covid-19

11:51, 03.03.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA
Policjant z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie pokonał koronawirusa i jest ozdrowieńcem. Wczoraj po raz 18. oddał osocze krwi dla chorych na Covid-19.
 

Policjant z komisariatu na bydgoskim Błoniu Covid-19 przechorował w kwietniu 2020 roku. Funkcjonariusz jest czynnym dawcą krwi i pomaganie innym nie jest mu obce. Po wyzdrowieniu bez chwili wahania zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy i oddał osocze ozdrowieńca. Od 10 miesięcy czyni to systematycznie i wczoraj po raz 18. oddał osocze krwi dla chorych na Covid-19.

Osocze nie każdej wyleczonej osoby nadaje się do leczenia najciężej chorych. Istotne jest ile posiada przeciwciał. Badania laboratoryjne potwierdziły, że osocze policjanta z wydziału kryminalnego z Błonia doskonale nadaje się do leczenia osób, które ciężko przechodzą Covid-19. Przy 17. pobraniu funkcjonariusz miał po raz kolejny sprawdzany poziom przeciwciał. Miał ich wówczas jeszcze ponad 1800. - Policjant zapewnia, że będzie oddawał osocze tak długo, jak tylko będzie to możliwe. Ma już wyznaczony kolejny termin jego oddania - 23 marca 2021 r. - poinformowała nas podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusz. choć jest honorowym krwiodawcą krwi od 1996 roku i został odznaczony przez PCK Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” oraz odznaką „Honorowego Dawcy Krwi I stopnia”, pragnie pozostać anonimowy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%