Zamknij
REKLAMA

Przedostatni formalny krok do likwidacji zapachów z kompostowni Remondisu przy ul. Inwalidów zrobiony

13:37, 03.03.2021 | i
Skomentuj Wizualizacja Remondis
REKLAMA

Kolejny krok Remondisu w celu modernizacji i hermetyzacji instalacji do zagospodarowania odpadów przy ul. Inwalidów został zrobiony. Projekt inwestycyjny firmy uzyskał wymaganą prawem decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla instalacji Remondisu została wydana przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

Jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej rozpocząć prace modernizacyjne. Zanim to jednak nastąpi przed nami kolejny etap formalno-prawny związany z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jeśli procedura przebiegnie sprawnie pierwszą łopatę powinniśmy wbić za około 4 miesiące – informuje Leszek Pieszczek, członek Zarządu Remondis Bydgoszcz sp. z o. o.

Modernizacja i hermetyzacja instalacji jest związana z występującym problemem uciążliwych zapachów. Dzięki inwestycji rozładunek odpadów oraz proces ich zagospodarowania przebiegać będą w zamkniętych halach wyposażonych w biofiltry oczyszczające powietrze. Wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów umożliwi także specjalny system podciśnienia. W pierwszej kolejności procesowi hermetyzacji zostanie poddana kompostowania – główne źródło występujących odorów. Następnie przebudowa obejmie stację segregacji.

Wartość projektu wynosi około 30 mln złotych. Jego założenia są konsultowane z Radą Społeczną, w której skład wchodzą m.in. przedstawiciele osiedla Siernieczko. – Mamy świadomość, że do czasu hermetyzacji problem zapachów może występować okresowo, za co serdecznie przepraszamy. Realizujemy doraźne działania ograniczające niedogodności. Po modernizacji, bydgoska instalacja będzie jedną z najnowocześniejszych w kraju i nieuciążliwą dla otoczenia – zapewnia  Leszek Pieszczek.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

skawskaw

8 0

Nie wiem w jakim celu prezes Remondisu "serdecznie przeprasza". Powinno być odwrotnie - to bydgoszczanie winni serdecznie dziękować, ze ktoś chce usuwać smrody i nieczystości, którzy oni sami wytwarzają. Dziś ludzie całe tony żywności, opakowań wyrzucają a potem mają pretensje do wszystkich na około. Ludzie winni mieć świadomość, że wszystkie opakowania w sklepach momentalnie lądują na śmietniku. I to jest przyczyna smrodów w spalarniach. 15:01, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

znawcaznawca

0 0

ostatni krok : maseczku na nos nie bedzie smierdziec 11:17, 04.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%