Zamknij
REKLAMA

Mikołaj Bogdanowicz o sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim

11:54, 04.03.2021 | i
Skomentuj Mikołaj Bogdanowicz. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz poinformował o sytuacji epidemicznej w województwie oraz o przebiegu akcji szczepień w regionie.

- Na dziś, w kujawsko-pomorskich w szpitalach przebywa 1067 osób. Jest to liczba, która w ostatnich dniach bardzo mocno się zwiększyła. W ciągu ostatnich 10 dni mamy przyrost o przeszło 300 chorych. Jest to bardzo negatywne zjawisko, które oznacza, że trzecia fala pandemii koronawirusa rozpoczęła się również w województwie kujawsko-pomorskim – poinformował wojewoda. – W tej chwili, na 156 dostępnych respiratorów, zajętych jest 117. Od 20 lutego, kiedy mieliśmy najmniejszą liczbę osób w szpitalach i najniższą ilość zajętych respiratorów, ta liczba zwiększyła się o 27 – dodał.

Wojewoda przypomniał, że w styczniu i lutym liczba szpitali, które były zaangażowane w walkę z pandemią koronawirusa zmniejszyła się.- W tej chwili przywracamy te miejsca, ponieważ spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach liczba chorych będzie cały czas niestety rosła – powiedział wojewoda

Wojewoda przypomniał także o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. - Nie lekceważmy tej choroby. Jesteśmy znowu, tak samo jak jesienią 2020 roku, w bardzo trudnej sytuacji. Z tą zmianą, że stan pacjentów, którzy dzisiaj docierają do szpitali jest dużo gorszy niż jeszcze  kilka miesięcy temu. To bardzo utrudnia akcję ratowania zdrowia i życia ludzi. Bardzo państwa proszę o ostrożność. Szczególnie dotyczy to osób starszych, osób które mają choroby przewlekłe, ale nie tylko. Niestety coraz częściej docierają do szpitali w województwie kujawsko-pomorskim, w bardzo ciężkich stanach, osoby młodsze – przestrzegał wojewoda.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował także o stanie akcji szczepień.

- Od początku trwania akcji szczepień w województwie kujawsko-pomorskim zostało zaszczepionych 170 tysięcy osób pierwszą dawką oraz przeszło 60 tys. dawką drugą. Jest to znacząca ilość.  Chcielibyśmy, żeby tych szczepień było więcej. Czekamy na dostawę szczepionek do Polski i do naszego regionu, abyśmy mogli te szczepienia w sposób bardziej intensywny realizować. W tej chwili, w naszym regionie znajduje się przeszło 300 punktów szczepiennych. W szczepienia zaangażowanych jest także 27 szpitali węzłowych. Jesteśmy dobrze przygotowani na to, aby w krótkim czasie zaszczepić całą populację naszego województwa – stwierdził Bogdanowicz.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ciekawyciekawy

2 5

odwiedzil Stara Babcie ? najlepiej pieszo z tylu Ratusza 14:17, 04.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BożenaBożena

3 2

ciekawy wytrzeźwiej 18:09, 04.03.2021


tymtym

3 3

Dodrze przygotowani jesteście od pażdziernika a raz w tygodniu zmiana zasad szczepienia 18:44, 04.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie wstyd mu?Nie wstyd mu?

2 3

żeby jedynie 10 % mieszkańców była zaszczepionych w tym w 1-szej kolejności ,historycy z troLUJskiego uniwerku ,którego nie może się nachwalić, zamiast medyków bydgoskich ,czy seniorów? Czy, jest bardziej niedolny, obłudny wojewoda w Polsce, podobnie zresztą jak jego kolega toruński marszałek? 19:47, 04.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

2 0

Bozena ! jestem trzezwy jak swinia bo Stara Babcia zamknieta ty od Ojca Rydzyka ?? 12:11, 05.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%