Zamknij
REKLAMA

Drugi punkt szczepień powszechnych w Bydgoszczy

09:43, 04.05.2021 | i
Skomentuj Fot. UMB /www.bydgoszcz.pl/
REKLAMA
Od środy, 5 maja, zacznie działać drugi w Bydgoszczy, po Fordonie, punkt szczepień powszechnych. Punkt będzie zlokalizowany w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Operatorem jest Asklepios-Medica. 
 
Pierwszy w województwie pilotażowy punkt szczepień powszechnych uruchomiony został w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym 20 kwietnia br. Punkt, którego operatorem jest Przychodnia Bajka, działa 5 dni w tygodniu i ma potencjał szczepienia 700 osób dziennie. Kolejny punkt - w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym - jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Będzie mógł działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Zaszczepionych dziennie będzie mogło zostać 1200 osób. Partnerem medycznym jest Asklepios-Medica.
 
W  minionym tygodniu przeprowadzone zostały szkolenia 12 zespołów szczepiących, strażników miejskich i pozostałych pracowników.
 
20 kwietnia br., wspólnie z Przychodnią Bajka i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, Bydgoszcz uruchomiła pierwszy w województwie pilotażowy punkt sczepień powszechnych. Jego potencjał to 700 szczepień dziennie, pracuje tu 5 zespołów szczepiących. Punkt zlokalizowany jest w UTP przy ul. Kaliskiego(Fordon) i jest czynny 5 dni w tygodniu w godzinach 9-18.
Zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian  - można to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989, internetowe konto pacjenta lub w Przychodni Bajka. Takie same zasady będą obowiązywały w przypadku punktu sczepień w BCTW.
(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

przestraszonyprzestraszony

3 6

jacys od sklerozy maja szczepic ? 11:26, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

0 1

No tak, b.Ruski wybudował w Myślęcinku halę w której przed pandemią hulał wiatr. Teraz jest gdzie szczepić. Szkoda tylko, że na zadupiu. 21:46, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%