Zamknij
REKLAMA

Pogromca gum do żucia rozpoczął czyszczenie Starówki

11:18, 04.05.2021 | i
Skomentuj Fot. ZDMiKP
REKLAMA

ZDMiKP rozpoczął walkę z zużytymi gumami do żucia na chodnikach, które szpecącą przestrzeń Starego Rynku i okolicznych uliczek.

ZDMiKP rozpoczął dzisiaj oczyszczanie bydgoskiej Starówki z zużytych i wyrzuconych na chodniki gum do żucia. Coraz więcej przyklejonych do płyt chodnikowych i historycznego bruku gum do żucia pogarsza estetykę reprezentacyjnej części miasta.

Od godzin porannych w rejonie ulicy Mostowej rozpoczęło się usuwanie tego typu zanieczyszczeń. Po chodnikach porusza się pracownik ZDMiKP z maszyną przypominającą wielki plecak z rurą od odkurzacza. Maszyna działa gorącą parą pod ciśnieniem i rozpuszcza gumy specjalnym, biodegradowalnym środkiem. Dodatkowo zabrudzone miejsce jest pocierane szczotką zamontowaną na końcu rury. Gumy częściowo się rozpuszczają, większe fragmenty się granulują, a jej resztki są zbierane podczas standardowego zamiatania chodników i ulic.

Z przylepiania zużytych gum do aut, pociągów i innych obiektów na stacjach metra zasłynął w świecie Singapur. Walkę z tą plagą rząd prowadził, wprowadzając drakońskie kary za zanieczyszczanie tego bogatego miasta-państwa. Obecnie zabroniona jest tam sprzedaż i zakup gumy.  Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości 1000 dolarów singapurskich.

To już drugie przedsięwzięcie, mające na celu przywrócenie estetyki w reprezentacyjnym miejscu miasta. Wcześniej ZDMiKP przeprowadził czyszczenie płyty Starego Rynku oraz pobliskich ulic.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

uradowanyuradowany

4 0

wreszcie Nalazek i kompani zabrali sie do roboty 12:24, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bebebebe

0 0

Kto wyczyści płyty na Starym Rynku paskudnie one wyglądają . Na dodatek takie same położono na tarasie młynów Rothera . 17:14, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

znawca znawca

0 0

podobno chinskie moze zarazone covidem 20:18, 04.05.2021


REKLAMA
0%