Zamknij
REKLAMA

Procesje ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bydgoszczy

11:52, 03.06.2021 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

W bydgoskich parafiach odbywały się dzisiaj uroczystości święta Bożego Ciała. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Uroczystości święta Bożego Ciała ze względu na zalecenia władz państwowych i kościelnych, ciągle niezniesione do końca rygory stanu epidemii, miały ograniczony charakter.  W niemal wszystkich bydgoskich parafiach proboszczowie zdecydowali się na organizację procesji wokół kościoła.

W parafii pw. św. Wincentego à Paulo procesja  przeszła trasą wokół bazyliki.

Jezus Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. Opisali to trzej Ewangeliści: Mateusz, Marek i Łukasz. Prawdziwa i rzeczywista obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina opiera się według nauki Kościoła na słowach Jezusa: “To jest Ciało moje… To jest Krew moja” (Mk 14,22.24). W Polsce Boże Ciało jest obchodzone od XIV wieku, ale same procesje pojawiły się później. Od czasów zaborów procesje Bożego Ciała oprócz wymiaru religijnego były również okazją do zamanifestowania przynależności do polskiej tradycji narodowej. Po II wojnie światowej stały się znakiem jedności narodu i wiary. W tym i w poprzednim roku stały się manifestacją wiary w szczególnym czasie i były wyjątkowym wyrazem oddania czci obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

I słusznie I słusznie

11 0

W niemal wszystkich bydgoskich parafiach proboszczowie zdecydowali się na organizację procesji wokół kościoła. 16:55, 03.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Maria M.Maria M.

10 8

To się Jezus ucieszył jak się o tym dowiedział. 18:53, 03.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

3 11

Forumowemu Żydowi dziękujemy... 14:02, 04.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%