Zamknij
REKLAMA

Bydgoska Karta Turysty już działa...

12:41, 09.06.2021 | i
Skomentuj Prezes Karol Słowiński i prezydent Rafał Bruski. Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Miasto uruchomiło wirtualną Bydgoską Kartę Turysty. Pomysł zgłosił Karol Słowiński, prezes Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej "ByLOT", a Miasto Bydgoszcz projekt wcieliło w czyn.

Prezydent Rafał Bruski poinformował dzisiaj, że w naszym mieście działa już wirtualna Bydgoska Karta Turysty.

- Statystyki nie kłamią. Z roku na rok liczba osób odwiedzających Bydgoszcz – również w celach turystycznych – zwiększała się. Oczywiście okres pandemii spowodował zaburzenie tej tendencji, ale wierzę, że niedługo wszystko wróci do normy – powiedział dzisiaj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podczas konferencji prasowej na pomoście Przystani Bydgoszcz. - Ja się cieszę, bo dołączamy do nielicznego grona miast, które w ten sposób chcą zachęcić turystów do przyjazdu i ułatwić im życie – dodał.

Bydgoska Karta Turysty to projekt, który ma na celu zachęcenie turystów do obejrzenia jak największej liczby atrakcji, ułatwiając im ich zwiedzanie. Turysta, kupując pakiet w ramach Bydgoskiej Karty Turysty, ponosi jednorazowy koszt i otrzymuje bezpłatne wejścia do wielu obiektów oraz pakiet zniżek.

- Karta turysty jest kartą wirtualną. To przede wszystkim wygoda dla turystów, bo nie muszą nosić przy sobie dodatkowego kawałka plastiku, wszystko jest w telefonie – podkreślił dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji Leszek Woźniak.

Gratulacje prezydentowi Bruskiemu i dyrektorowi  Woźniakowi złożył prezes Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej "ByLOT", która - jak się okazuje - jest inicjatorem nowego projektu miasta. - "ByLOT" od samego początku wspierał powstanie tej karty. Wystąpiliśmy do pana prezydenta Bruskiego o to, by ten projekt podjął i pan prezydent bardzo szybko zareagował i Bydgoskie Centrum Informacji podjęło się tego działania - pochwalił Karol Słowiński i zapewnił, że ByLOT" będzie teraz kartę popularyzował i promował.

Aktualnie w ramach karty współpracuje z miastem 34 partnerów, ale lista wciąż jest otwarta.

Miasto na razie wprowadza dwa pakiety Bydgoskiej Karty Turysty:

PAKIET ZWIEDZANIE zapewnia możliwość bezpłatnego skorzystania z najpopularniejszych bydgoskich atrakcji turystycznych (obecnie 18 atrakcji), w tym: muzea, galerie, zoo, park rozrywki, spacer z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym, wypożyczenie kajaka na 1 godzinę. Zawiera również zniżki: m.in. do restauracji i kawiarni (obecnie 11 obiektów), na spektakle w Teatrze Kameralnym oraz koncerty w Filharmonii Pomorskiej. Cena takiego pakietu to:

  • 24 h: normalny – 49 zł | ulgowy – 39 zł
  • 48 h: normalny – 69 zł | ulgowy – 59 zł

PAKIET POWITALNY powstał z myślą o osobach korzystających z bydgoskiej bazy noclegowej. W 9 hotelach partnerskich turyści otrzymają specjalny kod, dzięki któremu będzie można pobrać bezpłatny pakiet. Zawiera on: 1 bezpłatne wejście do Muzeum Wodociągów (Hala Pomp), zniżki do innych muzeów oraz na rejs po Brdzie i zwiedzanie z visite.pl.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Brawo !!!Brawo !!!

5 11

tak trzymać !! 16:17, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Panie BruskiPanie Bruski

4 11

👍👍👍👍❤️ 16:19, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZdemaskowanyZdemaskowany

7 2

Słowikowski to lider KOD-u? Myślicie, że to przypadek? 21:26, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jacekjacek

6 3

Śmiechu warte aby popierać kodziarzy . Czego jednak można się spodziewać po PSEUDO PREZYDENCIE.?

21:40, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

2 2

UB-ekistan w ogniu albo pożar w burdelu. To na jedno wychodzi.. 23:38, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%