Zamknij
REKLAMA

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje 14-lecie

15:50, 09.06.2021 | i
Skomentuj Fot. Jacek Nowacki
REKLAMA

Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy ma 14 lat. Jubileuszowa impreza odbyła się w samo południe w środę 9 czerwca w Ogrodzie Botanicznym UKW.

W samo południe w Ogrodzie Botanicznym UKW kilkudziesięciu słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkało się, by świętować 14-lecie działalności senioralnego uniwersytetu. Uniwersytet to nie tylko wykłady dla seniorów z interesujących ich przedmiotów, ale również wycieczki i spotkania towarzyskie. Uniwersytecka wspólnota seniorów pozwoliła wielu z nich przetrwać trudny czas lockdownu. Seniorzy studenci nie dali zamknąć się w domach, a ich częstym miejscem spotkań był myślęciński park, gdzie nabierali sił duchowych i fizycznych.

Podczas spotkania sprzymierzeńcom i osobom z uniwersytetem współpracującym wręczone zostały  statuetki "Przyjaciel KUTW". Szczególnie uhonorowany słowem i oklaskami został poseł Lewicy Jan Szopiński, którego Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW określiła  jako wyjątkowego gościa i "naszego człowieka".

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

To chyba?To chyba?

4 0

najaktywniejszy UTW ,bo ten niby wojewódzki a faktycznie Całbeckiego, chyba już padł? 08:11, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

3 1

Wygląda na to, że jest to UTW marksistowsko-leninowski, czyli WUML - bis.
Powodzenia w dalszej indoktrynacji staruszków ! 08:40, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

3 1

Ten uniwersytet jest w sam raz dla naszego Hetziga. Wiek odpowiedni, poziom naukowy również. Spotka tam z pewnością wielu dawnych kolegów z ZMS. Powspominają stare, dobre czasy, pożałują utraconego czerwonego raju, złożą hołd lenny byłej działaczce enerdowskiego Komsomołu Angeli Merkel, uczczą pamięć Marxa i Engelsa - filozofów także niemieckich. 11:46, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stenowi to chyba?Stenowi to chyba?

1 0

w dalszym ciągu najbardziej imponuje UTW na Ulubionym Miejscu Konfidentów ,gdzie prym wiodą osoby pokroju tego tow.rektora A. Tretyna??....Ojciec – funkcjonariusz UB i strażnik obozu pracy w Mielęcinie, w którym torturowano więźniów. Dwaj bracia – funkcjonariusze więziennictwa. Kolejni – jeden zarejestrowany jako TW wojskowej bezpieki, drugi – funkcjonariusz Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych. Siostra jako licealistka wstąpiła do ORMO – to najbliższa rodzina prof. Andrzeja Tretyna, który sam był w PZPR. Z kolei jego teść pełnił kierownicze funkcje w KW PZPR w Łomży. „Gazeta Polska” opisała wiele rodowodów establishmentu III RP, ale czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. O rektorze Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, prof. Andrzeju Tretynie, mówiła cała Polska kilka miesięcy temu, gdy zawiesił on wykładowcę tej uczelni, wybitnego pedagoga, profesora zwyczajnego Aleksandra Nalaskowskiego. Powodem nie była jego działalność naukowa, lecz felieton (!) opublikowany w tygodniku „Sieci” na temat marszów równości i ideologii LGBT.Usta rektora pełne „godności”, „szacunku” i „praw człowieka”.... 14:20, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%