Zamknij
REKLAMA

Rząd ogłosił łagodzenie obostrzeń na wakacje 2021

16:20, 10.06.2021 | i
Skomentuj Zrzut z konferencji prasowej /źródło: www.facebook.com/kancelaria.premiera/
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili dzisiaj podczas konferencji w Warszawie złagodzenie obostrzeń epidemicznych w czerwcu i na wakacje.

Ogłaszając łagodzenie restrykcji epidemicznych premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zastrzegli, że nowe zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Wprowadzone przez rząd limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od 13 czerwca możliwe będzie otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach i więcej wiernych w świątyniach

 • Dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.
 • Świątynie – maksymalnie 50 proc. obłożenia . Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Co się zmieni od 26 czerwca?

Ogłoszone poniżej zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień.

Od 26 czerwca Polska przejdzie na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

Modyfikacje obostrzeń na wakacje:

 • Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
 • Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
 • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
 • Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
 • Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
 • Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

 Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

The Big EThe Big E

6 3

Nawet zaszczepieni mogą zarażać. To FAKT. Konstytucja RP zabrania dyskryminacji w jakikolwiek sposób, np. z powodu braku szczepienia. To FAKT. O "logice" typu "w kinie ryzyko śmierci jest mniejsze niż na korcie" nie wspomnę. Teraz niech się odzywają "zatroskani". Chociaż po co, PRL trwa dalej, partia swoje, a naród wie i robi swoje, bo kto chce dostać pałą? 20:10, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leonard BorowskiLeonard Borowski

3 2

Panie premierze-banksterze... 1. jeśli to wszystko zgotowaliście jest blagą, to: przestańcie w końcu ogłupiać polskich obywateli. Czas przyznać się do oszustwa, przeprosić za nie i podać się do dymisji. A potem za wszystkie szkody wyrządzone Polsce i Polakom, stanąć przed uczciwym, a przy tym na tyle odważnym prokuratorem. Tylko, gdzie takiego znaleźć? Będzie trudno...
2. Jeśli natomiast ruina finansów Polaków i Polski, jest skutkiem kryminalnych działań i zaniechań chińskich zbrodniarzy, to kiedy w końcu wystawicie im wielomiliardowy (w dolarach) rachunek do zapłacenia za całe zło jakie nas spotkało?
P.S. kiedy odwoła Pan psychopatycznego zombie ze stanowiska ministra d/s "pandemii"? 17:43, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%