Zamknij
REKLAMA

Rusza przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego

09:21, 14.07.2021 | i
Skomentuj Fot. ZDMiKP
REKLAMA

W lipcu ZDMiKP przekaże firmie Mostostal Kielce plac budowy przy wiadukcie w ciągu ul. Wojska Polskiego. Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę obecnego wiaduktu (nad al. Jana Pawła II) i budowę w tym miejscu nowego obiektu.

Pod koniec lipca rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy nowego wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego (nad al. Jana Pawła II). Przy wiadukcie powstanie zaplecze budowy. Wykonawca przygotuje przejazdy przez pas zieleni na ul. Wojska Polskiego i ul. Jana Pawła II (pod obiektem). Ruch pojazdów zostanie przełożony na istniejący wiadukt południowy, co wiązać się będzie z tymczasowym przejazdem przez istniejące torowisko. Ruch tramwajowy na tym odcinku będzie odbywał się jednak na dotychczasowych zasadach.

Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, wykonawca przystąpi do właściwych prac rozbiórkowych wiaduktu (przełom lipca i sierpnia). By ograniczyć utrudnienia na Górnym Tarasie, rozpoczęcie roboty zaplanowano jednak po zakończeniu prac na ul. Kujawskiej.

W ramach inwestycji powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Nowy wiadukt - jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem - ma być przejezdny już zimą.

Całość prac zakończy się do połowy przyszłego roku. Inwestycja  pochłonie ponad 22 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.

Przypomnijmy, że przebudowa południowego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego zakończyła się w maju 2017 roku. W jej ramach wymienione zostały filary, przęsła, wybudowany został prawoskręt w kierunku alei Jana Pawła II. Wykonany został też nowy chodnik z drogą rowerową, które zastąpiły prowizoryczną drogę wygrodzoną od jezdni betonowymi barierkami.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%