Zamknij
REKLAMA

Szpital Onkologii chwalony przez pacjentów. Wysoka ocena w rankingu na onkomapa.pl

08:19, 20.07.2021 | i
Skomentuj Fot. (jn)
REKLAMA

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy zostało przez chorych na raka najwyżej ocenione spośród szpitali w  regionie. To wynik opinii pacjentów przeprowadzonych przez fundację Alivia i opublikowanych na portalu onkomapa.pl.

W Polsce nie istnieje ogólnodostępna baza placówek i lekarzy, w której pacjenci mogliby znaleźć informacje na temat pomiarów wskaźników jakości i efektywności leczenia.

Fundacja Alivia prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl, na którym pacjenci i ich bliscy mogą wyrazić własną opinię na temat 108 szpitali i prawie 3,5 tys. lekarzy w nich pracujących. Ocenie podlegają placówki, które w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia realizują przynajmniej dwie z trzech procedur: chemioterapię, radioterapię, chirurgię onkologiczną. Ocena jest mierzona w skali od 1 do 5 i obejmuje organizację i sposób leczenia, opiekę personelu medycznego, przestrzeganie praw pacjentów oraz ich komfort. W ciągu ostatnich 12 miesięcy portal odwiedziło ponad 175 tys. użytkowników, którzy zostawili prawie 2,5 tys. opinii. Na potrzeby poniższego zestawienia wzięto pod uwagę placówki, które uzyskały powyżej 150 opinii.

W województwie kujawsko-pomorskim najwyżej ocenianym przez pacjentów ośrodkiem jest Centrum Onkologii  im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, z oceną 4,4/5. Ten ośrodek zgromadził najwięcej opinii na portalu Onkomapa (691). W tej placówce bardzo dobrze oceniany jest komfort pacjenta. Chora lecząca się w tym ośrodku pisze: Personel, na który trafiłam, na wysokim poziomie. Warunki szpitalne super. Pod każdym względem mogę ocenić tylko na plus. Można by sobie życzyć, aby wszystkie szpitale tak funkcjonowały.

Kolejne miejsce zajmuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu, z oceną 4,0/5. W tym ośrodku bardzo dobrze oceniane jest przestrzeganie praw pacjenta i opieka personelu medycznego.

Najwyższą ocenę w skali kraju otrzymał Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na 4,7/5 oceniło ten ośrodek 198 chorych. Pacjenci w tym ośrodku wysoko oceniają sposób leczenia oraz opiekę personelu medycznego.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%