Zamknij
REKLAMA

Rozpoczyna się naprawa mostu Uniwersyteckiego

17:41, 13.09.2021 | i
Skomentuj Fot. ZDMiKP
REKLAMA

ZDMiKP poinformował dzisiaj, że firmą Kormost, wykonawca naprawy mostu Uniwersyteckiego, opracował już zasadniczą dokumentację techniczną.  Po dopełnieniu wszelkich formalności rozpoczynają się działania terenowe związane z naprawą mostu. Wykonawca prac ma jeszcze 140 dni na wykonanie zadania.

Postępowanie przetargowe do wyłonienia wykonawcy naprawy mostu Uniwersyteckiego zostało ogłoszone 15 kwietnia br. Najkorzystniejszą ofertę złożyła bydgoska firma „Kormost", która zadeklarowała wykonanie prac naprawczych za kwotę 6,3 mln zł oraz zachowanie terminu prac do 180 dni od dnia podpisania umowy. Odwołanie konkurencyjnej firmy, które trafiło do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) wstrzymało na miesiąc zawarcie umowy z wybranym wykonawcą. W ogłoszonym wyroku KIO w całości odrzuciła odwołanie, co otworzyło drogę do podpisania umowy na naprawę przeprawy mostowej (30 lipca).

W ostatnich dniach Kormost prowadził prace przygotowawcze i instalował rusztowania do naprawy mostu Uniwersyteckiego. Sama naprawa, w szczególności operacje na węzłach mocujących wanty, będzie bardzo skomplikowana, bowiem będą prowadzone przy częściowo odprężonych linach.Spawanie, które jest konieczne do zamocowania dodatkowych blach w węzłach mocujących, będzie powodowało dodatkowe oddziaływanie na istniejące elementy stalowe.

Wykonawca będzie realizował prace w specjalnym reżimie technologicznym. Z pewnością odprężenie want (ich poluzowanie) wpłynie na bezpieczeństwo prowadzenia prac naprawczych. Po zakończeniu naprawy mocowań wanty ponownie zostaną napięte do wymaganych parametrów.

Po wykonaniu tych zadań nastąpi próbne obciążenia mostu po naprawie, prace sprawdzające elementy konstrukcji, uzyskanie odpowiednich dokumentów i pozwoleń. Na końcu nastąpi ponowne oddanie mostu do ponownego użytku.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

bbrbbr

15 6

Włodarz miasta ten "niby.prezydent" B.ruski jest kompletnie niepoważny, niekompetentny i nieodpowiedzialny !!!!! Remonty drogowo-mostowe w całym śródmieściu !!!! Totalna blokada i zakorkowanie Bydgoszczy !!!! Tak może postępować jedynie osoba nie.pełno.spra.wna umysłowo !!!!!! 18:34, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polonistapolonista

2 4

naprawiac to mozna proteze w gebie *%#)!& zdemontowac i postawic nowy 15:01, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FoxFox

2 0

To chyba klątwa Kononowicza, żeby pozamykać wszystko żeby nie bylo już nic.
W takiej sytuacji drogowej miasta potrzebna jest popularyzacja idei robienia zakupów w marketach z użyciem hulajnogi i roweru.
Tym bardziej to ważne, że uda się przeciwdziałać efektowi cieplarnianemu. 16:29, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%